EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAYAT EKMEKTEN LEZİZ YEMEKLER YENİMAHALLE’DE

Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) ekmek israfını önlemek amacıyla birbirinden farklı ve leziz yemeklerin olacağı “Bayat Ekmekten Nefis Tatlar” adlı yarışmayı düzenliyor

Eklenme:03.10.2013 / 11:21          Güncelleme:03.10.2013 / 11:21
Yenimahalle Belediyesi ve Türkiye Toprak Mahsulleri Ofisi(TMO) ekmek israfını önlemek amacıyla birbirinden farklı ve leziz yemeklerin olacağı “Bayat Ekmekten Nefis Tatlar” adlı yarışmayı düzenliyor. Yarışmada kazanan vatandaşlara birbirinden değerli ödüller verilecek.
Ekmek israfını önlemek ve bilinçli tüketimin yollarını vatandaşlara aktarmak amacıyla düzenlenen yarışma Yenimahalle Belediyesi, Dört Mevsim Tiyatro salonunda gerçekleşecek. 9 Ekim Çarşamba günü saat 14:00’da yapılacak olan yarışmada birinciye tam altın, ikinciye yarım altın, üçüncüye ise çeyrek altın verilecek. Yarışma yapılamadan önce “Ekmek İsrafı ve Tam Buğday Ekmeği Sağlık” konulu konferans düzenlenecek.
Dünya’da açlık çeken insan sayısının gittikçe arttığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar, “Ekmek israfını önlemek amacıyla yaptığımız yarışma hem aile bütçesine, hem ülke bütçesine önemli derecede katkı sağlayacaktır. Ekmeğimizi israf etmeyelim. İsrafı önleyerek, yardıma muhtaç insanların kurtulmasına vesile olalım. Bilinçli tüketimi topluma aşılamak en önemli görevlerimizden biridir. Bu nedenle vatandaşlarımızın yarışmamıza ve konferansımıza katılmasını yürekten istiyorum” dedi.
BAŞVURULAR NAZIM HİKMET KÜLTÜR MERKEZİ’NDE
“Bayat Ekmekten Nefis Tatlar” adlı yarışmaya katılmak isteyen vatandaşlar Nazım Hikmet Kültür Merkezi’ne başvuruda bulunabilirler. Son başvurular 4 Ekim Cuma günü gerçekleşecek.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber