EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

FİKRET BİLA, SIRRIPAŞA KONAĞI’NA HAYRAN KALDI

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’yı Sırrıpaşa Konağı’nda konuk etti

Eklenme:03.10.2013 / 11:18          Güncelleme:03.10.2013 / 11:18
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’yı Sırrıpaşa Konağı’nda konuk etti. Tarihi konaktan çok etkilenen Bila, "Kocaeli, Türkiye’nin gözbebeğidir’’ dedi.
Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila ile köşe yazarı Tunca Bengin ve Doğan Sansar, Başkan Karaosmanoğlu’nu ziyaret etti. Misafirlerini, Sırrıpaşa Konağı’nda ağırlayan Başkan Karaosmanoğlu’na Başkan Danışmanı Ömer Polat eşlik etti. Restorasyonu Büyükşehir tarafından yapılan ödüllü Sırrıpaşa Konağı’nı hayranlıkla dolaşan ve yapılan çalışmadan dolayı Başkan Karaosmanoğlu’nu kutlayan Bila, tarihi değerlere sahip çıkılmasından duyduğu memnuniyeti ifade etti.
Kocaeli’ni yakından takip ettiğini dile getiren Bila, "Konak çok etkileyici, bu eserin kazandırılmasından çok memnun kaldım. Kocaeli, Türk sanayinin kalbidir, Türkiye’nin gözbebeğidir. Büyük bir deprem de geçirdiği için kalbimizde önemli bir yeri var. Her zaman ilgiyle takip ettiğim bir kent. Kocaeli, kentleşme ve teknoloji açısından hızla dönüşen bir kent. Bu bakımdan örnek olacağını düşünüyorum" açıklamasını yaptı.
Başkan Karaosmanoğlu ile birlikte konağı dolaşan ve Tarihi Mekanlar ve Kent Estetiği Şube Müdürü Volkan Şenel’den restorasyon çalışmalarıyla ilgili bilgi alan Bila, konağın en üst katından da eşsiz İzmit Körfezi manzarasını seyretti. Başkan Karaosmanoğlu, ziyarette Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bila’ya kente yönelik bilgi aktardı, yapılan çalışmaları örneklerle anlattı. Başkan Karaosmanoğlu’na kendilerini kabul etmesinden dolayı teşekkür eden Bila, Kocaeli’ni daha sık ziyaret edeceğini ifade etti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber