EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AESOB BAŞKANI DAŞDEMİR; "DEMOKRATİKLEŞME PAKETİ BÖLGE HALKININ BEKLENTİLERİNİ KARŞILAMADI"

Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Yaşar Daşdemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Demokratikleşme Paketi’ni değerlendirerek, paketin bölge halkının beklentilerini karşılamadığını söyledi

Eklenme:03.10.2013 / 11:26          Güncelleme:03.10.2013 / 11:26
Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı (AESOB) Yaşar Daşdemir, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan ‘Demokratikleşme Paketi’ni değerlendirerek, paketin bölge halkının beklentilerini karşılamadığını söyledi.
Ardahan Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Yaşar Daşdemir, Demokratikleşme Paketi ile ilgili yaptığı açıklamada, Toplumun beklentisinin yüksek olduğunu fakat beklentileri karşılamadığını dile getirerek, "Başbakan’ın açıklamaları tamamen talepleri karşılamadı, tabi toplumun beklentisi farklıydı. Ben özellikle şunu ifade edeyim, özellikle Güney Doğu’daki Kürt vatandaşların taleplerini ve beklentilerini karşılayacak bir açıklama olmadı. Tabi ki olumlu yönleri de oldu, özellikle eski köy isimlerinin geri verilmesi, alfabe de kullanılmayan bir takım harflerin kullanılmasına izin verilmesi ve andın kaldırılmasını doğru buluyorum." dedi.
Daşdemir, demokratikleşme paketinde yer alan öğrenci andının kaldırılması ve seçim sisteminin tartışmaya açılmasını önemsediklerini dile getirerek şunları kaydetti; "Demokratikleşme Paketi aylarca konuşuldu, yoğruldu, içeriği saklandı, gizlendi, Muhalefetin haberi olmadı, yani kapalı kapılar arkasında hazırlandı. Herkesin beklentisi, bütün toplumun taleplerine cevap verebilecek şekilde bir paket beklentisi vardı ve Maalesef öyle olmadı. Yani Demokratikleşme paketi çok fazla dillendirildi. Böyle olunca da toplum çok ciddi bir beklenti içerisine girdi. Yapılan açıklamalara baktığımızda, özellikle bölge açısından paketin içeriğini incelediğimiz zaman, bölgeyi memnun edecek, beklentileri karşılayacak içerikte olmadığını düşünüyoruz. Paket içerisinde birtakım adımlar var. Bu adımların arasında, tekçi zihniyetinin getirmiş olduğu öğrenci andının kaldırılmasını olumlu görüyoruz. Seçim sistemiyle ilgili her ne kadar tartışmaya yönelik bir açıklama olsa da seçim barajının indirilmesine yönelik gündemin oluşmasını önemsiyoruz."
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber