EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

‘CEMAATSİZ İMAMIN PSİKOLOJİSİ BOZULUYOR’

Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Ordu’da köylülerin yüzde 75’inin şehir merkezi’nde yaşadığını, din görevlilerinin ise yüzde 75’inin köylerde görev yaptığını söyledi

Eklenme:03.10.2013 / 11:25          Güncelleme:03.10.2013 / 11:25
Ordu Müftüsü Mustafa Kolukısaoğlu, Ordu’da köylülerin yüzde 75’inin şehir merkezi’nde yaşadığını, din görevlilerinin ise yüzde 75’inin köylerde görev yaptığını söyledi.
Müftü Kolukısaoğlu, “Arkadaşlarımız cemaatsizlikten dolayı bazen köyde kimse ile muhatap olamıyor. Onların da psikolojisi bozuluyor” dedi.
“Köydeki görevlilerimizin cemaati az” diyen Müftü Kolukısaoğlu, “Bizim sıkıntılarımızdan biri şehrin yüzde 75’lik nüfusu merkezlerde yaşıyor. Din görevlilerin yüzde 75’i köylerde görev yapıyor. Yani nüfusun yüzde 25’ine din görevlilerinin yüzde 75’i hizmet ediyor. Ama biz görevlilerimize kaç cemaatin var dediğimiz zaman köydeki herkesi bize cemaati olarak söylüyor. Bu beni mutlu oluyor. Bizim cemaatimiz camiye gelen değil, o köydeki herkestir. Arkadaşlarımız cemaatsizlikten dolayı bazen köyde kimse ile muhatap olamıyor. Onların da psikolojisi bozuluyor. Türkiye’de din çok magazinsel hale getirildiğinde, ‘horozdan da kurban olur’ dendiğinde din görevlimize soruyor. Problemler din görevlilerimize vatandaşlar tarafından soruluyor. Din görevlileri eskiden sağlık bilgisi, kanun bilgisi, derslerinde aşı yapma dahi bizlere öğretilirdi. Demek ki imam sadece namaz kıldıran değil, acil bazı şeyleri de yapabilecekti. Bu maalesef kalktı” şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber