EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

HİSARCIK’LI HACI ADAYLARI KUTSAL TOPRAKLARA DUALARLA UĞURLANDI

Kütahya'nın Hisarcık ilçesinden, 2013 yılı hac sezonunda özel şirket organizasyonuyla hacca gidecek olan 3 kişilik hac kafilesi düzenlenen törenle kutsal topraklara sevenleri ve dostları tarafından uğurlandı

Eklenme:03.10.2013 / 11:24          Güncelleme:03.10.2013 / 11:24
Kütahya'nın Hisarcık ilçesinden, 2013 yılı hac sezonunda özel şirket organizasyonuyla hacca gidecek olan 3 kişilik hac kafilesi düzenlenen törenle kutsal topraklara sevenleri ve dostları tarafından uğurlandı.
Bu yıl ilçeden hacca gidecek 17 hacı adayından özel şirket organizasyonuyla hacca gidecek olan 3 kişilik hac kafilesi için Merkez Çarşı Camii önünde uğurlama töreni düzenlendi.
Okunan Kur'an-ı Kerim ve ilahilerin ardından bir konuşma yapan İlçe Müftüsü Mustafa Arda,” Bu uğurlamalar uğurlamaların en güzelidir. Daha önce kutsal topraklara gidenler farklı şeyler yaşarlar, “Keşke bende şu an orada olabilsem” derler. İnşallah Cenab-ı Hak isteyene ve arzu edene en kısa zamanda gidebilmeyi nasip eylesin. Hacca gitmek artık zorlaştı. Kayıtlar çok, kota var, inşaat var, ama umre ihtimali her zaman var. Kardeşlerimiz umre vazifesini yerine getirerek Mekke ve Medine kutsal toprak sevgisini böylelikle giderip tecrübe kazanmış olurlar. Hacca gidecek kardeşlerimize Cenab-ı Hak bu yolculuklarında muvaffakiyetler ihsan eylesin, orada güzel günler geçirmeyi nasip eylesin. Orada bizlere de dua etsinler. Cenab-ı Hak böyle güzel uğurladığımız gibi onları bize sağ salim kavuşturur inşallah.” diye konuştu.
Müftü Arda’nın yaptığı dua sonrası hacı adayları müftülük görevlileri, aile yakınları ve vatandaşlar tarafından dualarla ve sevenlerinin gözyaşlarıyla İstanbul’a gitmek üzere Merkez Çarşı Camii önünden uğurlandı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber