EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAŞKAN TUNA’YI ANKARA ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. ERKAN İBİŞ ZİYARET ETTİ

Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Sincan Belediyesi ve Ankara Üniversitesi, Sincan’ın emlak vergi değerlerini birlikte hesaplıyor

Eklenme:03.10.2013 / 11:33          Güncelleme:03.10.2013 / 11:33
Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Sincan Belediyesi ve Ankara Üniversitesi, Sincan’ın emlak vergi değerlerini birlikte hesaplıyor. Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı ziyaret etti.
Sincan’ın gelişimi üniversite destekli ilerlemeye devam ediyor. Türkiye’de bir ilke imza atarak Sincan’daki emlak değerlerini Ankara Üniversitesi işbirliği ile belirleyen Sincan Belediyesi, 1. aşamayı tamamladı. İlçedeki emlak vergi oranlarının en doğru şekilde hesaplanması için 2. aşamaya geçen Sincan Belediyesi ve Ankara Üniversitesi, bu aşamada yapıları sınıflandıracak. 1. aşamada arsa ve arazi durumunun incelendiği projenin 2. ayağında binalar sınıflara ayrılacak. 1. 2. ve 3. sınıfa ayrılacak olan binaların durumu incelendikten sonra emlak vergi oranları hesaplanacak. Çalışmalarda gelinen son durumu istişare etmek için Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş ve Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Harun Tanrıvermiş, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Tuna’yı ziyaret etti. Oldukça verimli geçen toplantıda projenin ayrıntıları ve izlenecek yöntemler konuşuldu.
Türkiye de ilk kez bu konuda imzalanan protokol ile Ankara Üniversitesi Taşınmaz Geliştirme Anabilim Dalı ile Sincan Belediyesi el ele verdi. Sincan sınırları içinde bulunan bina, arazi ve arsaların bilimsel yöntemler ışığında metre kare birim değeri tespit edildi. Bilimsel esaslar baz alınarak yapılan tespit çalışmaları tamamlandığında Sincan daha planlı gelişecek.
Üniversitelerin vizyonundan öğretim üyelerimizin bilgilerinden tecrübelerinden azami ölçüde yararlanmak gerektiğini ifade eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Tuna, “Ankara Üniversitesinin imkanlarından tecrübelerinden istifade etmek halkımıza daha verimli hizmetler sunmak maksadıyla her konuda üniversitelerimizle işbirliği yapmak arzusundayız. Emlak değerlerinin belirlenmesi ile ilgili de Ankara Üniversitesi ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. 1. Aşama tamamlandı, 2. Aşamaya geçiyoruz. Çalışmalar bittiğinde Türkiye’de bir ilki gerçekleştireceğiz. İlçemiz üniversite destekli gelişip büyüyen bir ilçe olacak. Sincan için günü birlik çözümler değil geleceğe dönük adımlar atıyoruz” dedi.
Türkiye’de ilk kez bu konuda üniversite belediye işbirliğinin Sincan Belediyesi ve Ankara Üniversitesi arasında gerçekleştiğini ifade eden Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbiş, bunun diğer belediyelere ve üniversitelere örnek olması gerektiğini vurguladı. Ankara Üniversitesi’nin misyonları arasında toplumla işbirliğinin de bulunduğunu vurgulayan İbiş, “Güzel bir işbirliği örneği yaşıyoruz. İmzaladığımız protokolle taşınmaz emlak değerlendirmeden tutun kentsel dönüşüme kadar çok geniş yelpazede bir çalışma yürütüyoruz. Ben bu konuda Sincan Belediye Başkanımız Doç. Dr. Mustafa Tuna’yı kutluyorum. Çok cesurca adımlar atıyor. Kentin yüzyıl sonrasını düşünerek hareket ediyor. İşte gerçek yöneticilik bu... Başkan Tuna, bizi kent yönetimine dahil ederek hocalarımızı da onurlandırdı. Sincan’da gerçekten mükemmel şeyler oluyor. Bunun herkes farkına varmalı” ifadesini kullandı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber