EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ÜRGÜP, TAKSİCİ ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp taksici esnafını ziyaret etti

Eklenme:03.10.2013 / 11:30          Güncelleme:03.10.2013 / 11:30
Sivas Belediye Başkanı Doğan Ürgüp taksici esnafını ziyaret etti.
Başkan Ürgüp, taksici esnafına yaptıkları hizmetlerden bahsederek; “Taksici esnafı ile ilgili son bir buçuk, 2 yıl içerisinde onların durumlarını düzelten, daha fazla iş yapmalarını sağlayan bir de mekansal, fiziksel alanlarını düzenleyen bir çalışma mantığı içerisindeyiz. Öncelikle 15 yaşın üzerindeki taksileri trafikten men için mühlet verdik, bir kolaylık sağlayıp arkasından 6 ay daha mühlet verdik. Şu anda 50 kadar taksi men edilmiş durumda. Bu arkadaşlarımız diyorlar ki bizi men etmeyin yılsonuna kadar idare edin. Zaten idare edile edile Sivas bu noktaya geldi. İdare ettik de değiştiren arkadaşlarımızın kabahati ne? Peki, arkadaşlar, mesela bu taksi durağının yeri uygun değil, civardaki halk şikayetçi arkadaşlar da şikayetçiler. Kışın neyle ısınacaksınız diyorum soba yakıyoruz diyorlar. Burada soba yanar mı? O zaman yeni bir çalışma ortaya koyduk. Bu çalışma içerisinde 4’e 5 alanı olan 20 metrekare duraklar yapılması lazım. Bu çalışmalar başka şehirlerde de var zaten. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok. Kendi iklim şartlarınıza uygun olanı tespit edeceksiniz. Bu çalışma ortamını sağladık. Şu anda ilk uygulamaya geçmek üzereyiz. İlk uygulamayı bu alandan başlatacağız. Durağın yerini de kaldırıp arka tarafta park etmelerini, ön kısımda bir araçlarının bulunmasına müsaade ederek işlemlerini yürütmelerini sağlayacağız. Buradaki trafiği de rahatlatıp bu alandaki akışkanlığı da sağlamış olacağız. Ben taksici esnafımıza şimdiden hayırlı işler diliyorum. Yeni yapılacak bu duraklar şehir genelinde yaygınlaşacak” diye konuştu.
Selçuk Taksi Durağı Başkanı Yılmaz Uz ise Başkan Ürgüp'e teşekkür ederek “Durak konusunda şikayetler vardı. Bu çalışma bizleri de memnun etti. Hepimiz memnunuz. Taksilerin değişiminden de müşteri memnuniyeti gördük” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber