EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

CHP İZMİR MİLLETVEKİLİ ALAATTİN YÜKSEL’İN BASIN TOPLANTISI

CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, “Kız öğrenci yurtlarını kız-erkek öğrenci bazında başka ilçelere sürme anlayışı bu çağın anlayışı olmasa gerek, Bunun bir adım ötesi okullarda ve dersliklerde kız ve erkek öğrencileri ayırmaktır” dedi

Eklenme:03.10.2013 / 11:42          Güncelleme:03.10.2013 / 11:42
CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, “Kız öğrenci yurtlarını kız-erkek öğrenci bazında başka ilçelere sürme anlayışı bu çağın anlayışı olmasa gerek, Bunun bir adım ötesi okullarda ve dersliklerde kız ve erkek öğrencileri ayırmaktır” dedi.
TBMM’de düzenlediği basın toplantısına, Eskişehir Valisi Güngör Azim Tuna’nın Muhabir İsmail Saymaz’a Ali İsmail Korkmaz ile ilgili yaptığı haberlerden ötürü gönderdiğini iddia ettiği mailden ve Vali Tuna’nın tutumunu eleştirerek başlayan CHP İzmir Milletvekili Alaattin Yüksel, “Vali’nin Ali İsmail’in Korkmaz’ın ölümünden sorumlu olduğunu biliyoruz, o olaya ilişkin belgeleri saklamaya çalıştığını biliyoruz. Bu suçları bazı valiler işlemeye devam ediyor. Bunlar Türkiye Cumhuriyeti’nin valileri değil, AK Parti hükümetinin valileridir. Bakanlığa sesleniyorum, nefret suçu halen yasalaşmamış olabilir ama sizin elinizde bir yetki var, bu valiyi görevden alabilirsiniz, Eskişehir’de uzlaşmayı sağlamanın yolu budur” şeklinde konuştu.
“AK PARTİ HÜKÜMETİNİN MUHAFAZAKAR, CİNSİYETÇİ YAKLAŞIMI”
İzmir’de 12 bloklu İnciraltı Öğrenci Yurdu’nun 5 tanesinde kız öğrencilerin kaldığını, 7 tanesinde ise erkek öğrencilerin kaldığını söyleyen Alaattin Yüksel, “Burası tamamen erkek öğrencilere ayrıldı, Bornova’daki yurt kız öğrencilere ayrıldı. Erkek öğrenciler 30-35 kilometre ötede başka ilçelere gidecekler, kız öğrenciler Bornova’da Ege Üniversitesi’nde okuyorlarsa 30-35 kilometre ötede 9 Eylül’ü Balçova’ya, Çigli’ye ve Buca’ya gidecekler. Bu uygulama öğrencilerin günde yaklaşık 4 saatini yolda harcamalarına neden olacaktır. Öğrencilere ek bir masraf çıkacak. Öğrenciler bir arada kalmıyor, ayrı bloklarda kalıyorlar. Şimdi alınıyor başka ilçelere taşınıyorlar. Aynı ilçenin içinde, üniversitenin yakınında başka bir yurt yapmıyorsunuz, bu yapılsa buna itirazımız olmayabilir. Bu tamamen AK Parti hükümetinin muhafazakar, cinsiyetçi yaklaşımıdır. Binlerce öğrenci buna isyan ediyorlar. Ege Üniversitesi’nin bahçesinde çadırlar kurdular, çadırlarda kalıyorlar. Çevredeki aileler öğrencilere evlerini açtılar. Bunun bir adım ötesi okullarda ve dersliklerde kız ve erkek öğrencileri ayırmaktır. Aslında hükümet bu uygulamalarıyla öğrencileri isyana teşvik etmektedir. Kız öğrenci yurtlarını kız-erkek öğrenci bazında başka ilçelere sürme anlayışı bu çağın anlayışı olmasa gerek” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber