EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

RUS DENİZCİLERDEN TÜRK NAKLİYE FİRMALARINA YENİ DENİZ HATTI ÖNERİSİ

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) üyeleriyle görüşen Rus denizcilik firması ST

Eklenme:03.10.2013 / 11:40          Güncelleme:03.10.2013 / 11:40
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) üyeleriyle görüşen Rus denizcilik firması ST. Peter Line yetkilileri, Türk nakliye firmalarına yeni bir deniz hattı teklifinde bulundu.
Novorossisk - Trabzon Deniz hattının, St. Peter Denizcilik şirketi tarafından yapılan bir girişimle kurulması gündemiyle Trabzon Ticaret Sanayi Odası üyeleriyle görüşme gerçekleştiren İgor Glukhov eşliğindeki yetkililer, Rus Ulaştırma Bakanlığı'ndan aldıkları destek sayesinde iki taraf arasında mevcut nakliye sorunlarını çözer nitelikte imkanlarla tekliflerini ilettiler. Toplantıya TTSO'yu temsilen Yönetim Kurulu Sayman Üye Murat İskender ile Selahattin Bektaş, Genel Sekreter Hakan Gürhan, Ticaret Müdürü Sabri Küçük ve UND Trabzon Temsilcisi Hakan Demircan ve oda üyesi firmalar katıldı.
Görüşmede ST. Peter Line yetkilisi Igor Glukhov, amaçlarının kurmak istedikleri bu yeni hatta cazip imkanlar eşliğinde Trabzonlu nakliye firmalarıyla ön anlaşma yapmak olduğunu söyledi. Kurulacak olan bu hatta; 600 Teusluk yük kapasitesine sahip 100 araçlık bir Ro-Ro gemisi çalıştıracaklarını ifade eden Glukhov, gidiş gelişi bin 200 Euro miktarında bir bedelle haftada 2 sefer düzenleyeceklerini ve Rusya Ulaştırma Bakanlığı’ndan aldıkları izinle tüm TIR şoförlerine özel geçiş belgesi imkanı gibi bir çok seçenek sunabileceklerini belirtti. Hat üzerindeki nakliye talebinin yoğun olması durumunda aynı özelliklerde bir gemi daha hizmete sokabileceklerini belirten Glukhov, bu sayede haftada 2 seferle 200 araçlık kapasitenin 4 seferle 400 araçlık bir kapasiteye çıkabilecek olduğunu kaydetti.
Görüşmede TTSO üyesi nakliye firmaları kurulacak olan hatta, ücretlendirme hakkında detaylı bilgi istedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber