EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MERTER’DE MODA RÜZGARI ESTİ

Merter’i Türk tekstilinin merkezi haline getirmek amacıyla Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği(MESİAD) tarafından gerçekleştirilen defilede mankenler, birbirinden güzel kıyafetleri tanıttı

Eklenme:03.10.2013 / 11:39          Güncelleme:03.10.2013 / 11:39
Merter’i Türk tekstilinin merkezi haline getirmek amacıyla Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği(MESİAD) tarafından gerçekleştirilen defilede mankenler, birbirinden güzel kıyafetleri tanıttı. Moda rüzgarlarının estiği Merter’de vatandaşlar da defileye yoğun ilgi gösterdi.
Güngören Belediyesi sponsorluğunda Merter Sanayici ve İş Adamları Derneği (MESİAD) tarafından ilk kez düzenlenen “Merter 2013Moda” etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen defilede birbirinden güzel mankenler, Türk tekstil modasının en güzel kıyafetlerini tanıttı. Selvi Sokak’ta kurulan podyum alanını dolduran vatandaşlar ise dikkatle mankenleri izledi.
Merter’in Türk tekstilinin kalbi olduğuna dikkat çeken Güngören Belediye Başkanı Şakir Yücel Karaman, “Merter’in Türkiye ekonomisinde çok önemli potansiyeli var. Bu potansiyelin Türkiye ekonomisine kazandırmak için yapılan bu programda emeği geçen herkese tabi ki teşekkür ediyorum. Burası çok önemli bir potansiyele sahip. Merter’in hem konumu, hem fiziki durumu hepsinin üstüne geçebilecek bir pozisyonda” diye konuştu.
MESİAD Başkanı Halit Tuna ise, bu yıl MESİAD’ın 19’uncu yılını kutladıklarını belirterek, “Merter Türk tekstil dünyasının kalbidir. Merter Türk modasının çıkış noktası ve yaratıcısıdır. Ancak son yıllarda Merterli Türk işadamları olarak o kadar çok çalıştık ki, Merter’in sesini duyuramadık. Modanın kalbinin buradan attığını yansıtamadık. MESİAD genel kurulu tam da bu noktaya işaret ederek kollarını sıvadı. Şöyle bir hedef belirledik. Merter modanın merkezi olarak tüm algılarda yer etmeliydi” dedi.
Programın sonunda 12 üniversiteden 46 genç tasarımcının katıldığı “MESİAD 2013 Moda ve Tekstil Tasarım Yarışması”nda dereceye girenler ödüllendirildi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber