EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ENGELLİ ÇOCUKLAR EVİNE KAVUŞUYOR, HAYAT BİRLİKTE GÜZELLEŞİYOR

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ile Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü “ SODES Hayat Birlikte Güzel” projesi ile engelli vatandaşlar için engelli evi ve terapi merkezi kurulacak

Eklenme:03.10.2013 / 11:46          Güncelleme:03.10.2013 / 11:46
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ile Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığının ortaklaşa yürüttüğü “ SODES Hayat Birlikte Güzel” projesi ile engelli vatandaşlar için engelli evi ve terapi merkezi kurulacak.
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Toplantısında tanıtımı yapılan “SODES Hayat Birlikte Güzel ” projesi ile engelli vatandaşların engellerinin kaldırılması amaçlanıyor.
2012 yılında Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ramazan Apaçık’ın girişimleri ile temelleri atılan, ve yapılan çalışmalar sonucunda geçtiğimiz günlerde hayata geçirilen “SODES Hayat Birlikte Güzel” projesi ile engelli vatandaşların engellerini aşmaları planlanıyor.
Atatürk Üniversitesi , Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı, İl Emniyet Müdürlüğü ve Erzurum Ticaret Borsası Başkanlığının destekleri ile Dumlu Mahallesi Açık Cezaevi kampüsünde engelli vatandaşlarımız için Hipoterapi (Atlı terapi) Merkezi kuruldu. Üniversite de mevcut midilli atlar ile il Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki görevli atlı polislerle birlikte engelli vatandaşların terapi uygulamalarına başlandı.
Engelli vatandaşlar için kurulan Terapi Merkezinde uygulanan hipoterapi’nin yanı sıra engelli vatandaşların terapi dışında da eğlenip, oyun oynayacakları, çeşitli eğitici aktivitelerin yapılabileceği bir engelli evi ve engelsiz oyun parkı için de çalışmalar son sürat devam ediyor.
“ SODES Hayat Birlikte Güzel ” projesi ortaklarından, Erzurum Ticaret Borsası’nın maddi ve manevi destekleri de devam ediyor. Erzurum Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı İ.Hakkı Hınıslıoğlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada , Bu ve bunun gibi sosyal sorumluluk projelerinde her zaman üzerlerine düşen görevi yerine getirdiklerini bu projede de Kurul adına Borsamız Başkanlığı tarafından yürütülün “SODES Hayat Birlikte Güzel proje için finansman desteği verdiklerini” belirtti.
Öte yandan, Proje kapsamında Engelli Evi Tadilatı, Engelsiz Oyun Parkı, Fizyoterapi aletleri, Kütüphane ve Bilgisayar sınıfı oluşturulacağını dile getiren Hınıslıoğlu, Proje süresince; kitap okuma kampanyaları, masa tenisi , satranç kursları ile 25 engelli çocuğumuzun katılacağı İstanbul gezisi ile engelli vatandaşlarımızın sosyal hayata daha etkin katılımlarını sağlamayı amaçladıklarını, böylesine hayırlı bir projenin başarıya ulaşması içinde gereken destekleri verdiklerini dile getirdi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber