EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

3. ULUSLARARASI DARICA YARI MARATONU PAZAR GÜNÜ BAŞLIYOR

Kocaelin'nin Darıca ilçesinde 15 ülkeden sporcunun katılacağı 3

Eklenme:03.10.2013 / 11:53          Güncelleme:03.10.2013 / 11:53
Kocaelin'nin Darıca ilçesinde 15 ülkeden sporcunun katılacağı 3. Uluslararası Darıca Yarı Maratonu öncesi, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak bir basın toplantısı düzenledi.
Maratonla ilgili basın mensuplarına bilgiler verip, soruları yanıtlayan başkanlar, 15 ülkeden 43 yabancı toplamda da bin 150 sporcunun katılacağı koşunun Darıca için büyük bir şans olduğunu dile getirdiler.
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, bu tür organizasyonları destelediklerini dile getirerek, "Herkes kendi yaşına, pozisyonuna göre koşu yapabilir. Spor demek sağlık demek, dostluk demek, kaynaşmak, kardeşlik demek. Eğer sporda kardeşlik dostluk yoksa o spor batsın. Türkiye'deki futbol maçlarındaki sövme spor adına yüz karasıdır. Başkanımızı tebrik ediyorum. Bunlar büyük şeyler değil ama şehirlerin tanıtılması adına sayılamayacak kadar faydalı olduğuna inanıyorum. Biz de bu tür organizasyonları destekliyoruz" dedi.
Dünya rekorunu kıran sporcuya 50 bin dolarlık ödül verileceğini vurgulayan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, "Dünya rekorunun kırılmasını teşvik etmemizdeki amacımız, Darıca'ya dünya çapında her ülkeden sporcunun gelmesini sağlamak. Bu rekoru kırmak o kadar kolay değil. Darıcamız açısından bu tür organizasyonların yapılması bize ve ülkemize bir prestij kazandırıyor. Biz sadece atletizme değil diğer branşlarında yanlarında olduğumuzu ifade etmek isteriz. Maratonu inşallah pazar günü gerçekleştireceğiz. Kocaeli'mize, Darıca'mıza, ülkemize hayırlı olsun. Bu sene yine çok sayıda yabancı atletlerin katıldığı bir organizasyon oluyor. Pazar günü herkesi Darıca'ya bekliyoruz. Toplamda 15 ülke katılıyor. Bin 100 küsür yarı maratona katılacak olan sporcular var. Ayrıca 4 binin üzerinde de halk koşusunda koşacak olan sporcularımız var" şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber