EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ÇUKUROVA TÖMER YENİ ÖĞRENCİLERLE DERSLERE BAŞLADI

Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Çukurova TÖMER) 2013-2014 eğitim yılında yeni öğrencilerle derslere başladı

Eklenme:03.10.2013 / 11:58          Güncelleme:03.10.2013 / 11:58
Çukurova Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezi (Çukurova TÖMER) 2013-2014 eğitim yılında yeni öğrencilerle derslere başladı.
Çukurova TÖMER, 60 yeni öğrenci ile derslere başladı. 30 Eylül 2013’te tamamı üniversitenin uluslararası öğrencilerinden oluşan 4 grupta yeni dönem eğitime başlayan Çukurova TÖMER’de bugün yapılacak olan yeterlik sınavı sonrası 2 grup daha açılacağı belirtildi.
Geçen yıl 92 öğrencinin mezun olduğu merkezde, öğrencilere günde 6, haftada 30 saat Türkçe dersi veriliyor. Tüm dil becerilerinin aynı anda geliştirilmesine dayalı bir sistem uygulanan Çukurova TÖMER’de okuma, yazma, dinleme ve konuşma derslerinin yanı sıra sosyal aktivitelere de yer veriliyor.
Rektör Danışmanı ve Çukurova TÖMER Müdürü Doç. Dr. Faruk Yıldırım; merkezin amacının yurt içinde ve yurt dışında Türkçe öğretmek, Türkiye'yi ve Türk kültürünü tanıtmak, Türkçe ve başka dillerin öğretimi konusunda çalışmalar yaparak eğitim-öğretim, araştırma, uygulama ve yayın faaliyetlerinde bulunmak olduğunu ifade etti.
Doç. Dr. Faruk Yıldırım, Çukurova TÖMER'de eğitime başlayan öğrencilerin yarısının burslu olduğunu, diğerlerinin ise kendi imkânlarıyla eğitim aldığını belirtti. Dört kıtadaki 20 ülkeden gelen öğrencilerin büyük bir kısmının Çukurova Üniversitesi’nin çeşitli programlarına öğrenci olarak kayıtlı olduğunu ifade eden Doç. Dr. Yıldırım, öğrencilerin bir kısmının ise yalnızca Türkçe öğrenmek üzere ülkemize geldiklerini kaydetti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber