EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK KONGRESİ 15 YAŞINDA

Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) tarafından Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde düzenlenen 15

Eklenme:03.10.2013 / 12:11          Güncelleme:03.10.2013 / 12:11
Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği (TİHUD) tarafından Antalya'nın Serik ilçesine bağlı Belek beldesinde düzenlenen 15. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi devam ediyor. Bu yıl 3 bini aşkın hekimin katıldığı kongrede sağlıkta güncel konular, en son tanı ve tedaviler ele alınıyor.
Titanic Deluxe Otel Kongre Merkezi’nde dün başlayan 15. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi’ne 3 bini aşkın hekim katıldı. Kongrede konularında söz sahibi olan 120’yi aşkın konuşmacı ve oturum başkanı görev alıyor. Kongre hakkında bilgi veren TİHUD Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Serhat Ünal, kongrede iç hastalıkları kliniklerindeki çok önemli ve ilgi çeken konuların yanı sıra olgular eşliğinde sık karşılaşılan problemlere ve kronik hastalıklara yaklaşım ile birlikte tıptaki yeni gelişmelerin gözden geçirildiğini belirtti. Prof. Dr. Ünal, “Organizasyon komitesinin önceliği, katılımcılara geniş konu ve alanlarında deneyimli konuşmacılar tarafından oluşturulmuş olan bilimsel programı kaliteli bir şekilde sunmaktır. Son gelişmelere ilişkin konferanslar, iç hastalıklarında kanıt-hastalık ilişkisi oturumları, klinik ve laboratuvarlardaki güncel konuları içeren sempozyumlar programın ana başlıklarını oluşturuyor” dedi.
Kongrede bu yıl “Kongre Cebinizde” sloganıyla TİHUD 2013 mobil uygulaması gerçekleştirildiği de belirtilirken, uygulama ile kongrede yer alan bilimsel ve sosyal tüm aktiviteler, konuşmacı sunumları, kongre fotoğrafları, bildiri özetleri, Kongre TV ve Kongre Gazetesi günlük yayınlarına kadar uzanan geniş medya içeriğine her an ulaşılabileceği bildirildi. Ayrıca katılımcıların oturumlarda twitter üzerinden sorularını yöneltme imkanı da buldukları ifade edildi.
6 Ekim’de sona erecek kongrede 5 Ekim’de diyabet, hipertansiyon, kalp hastalıkları, grip, romatolojik hastalıklar gibi önemli konu başlıklarında tanı ve tedavilerle ilgili güncel ve yeni gelişmelerin basınla paylaşılacağı ifade edildi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber