EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ALTINYAYLA’YA BÖLGENİN EN BÜYÜK AB PROJESİ

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Altınyayla ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu

Eklenme:03.10.2013 / 12:24          Güncelleme:03.10.2013 / 12:24
İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, Altınyayla ilçesinde bir dizi gezi ve incelemelerde bulundu.
Altınyayla Kaymakamı Şerif Olcaş ile birlikte İl Özel İdaresi’nin başvuru sahibi olduğu Avrupa Birliği Koordinasyon Merkezi tarafından hazırlanan Güneş Panelleri ile Enerji Üretimi Projesi için düşünülen arazilerde incelemelerde bulunan Ayhan, daha sonra Kaymakam Şerif Olçaş’ı makamında ziyaret ederek proje arazisinin tespiti ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
2012 yılı tarımla gelen kalkınma mali destek programı kapsamında hazırlanan projenin arazi tahsisi noktasında ilçe kaymakamı Şerif Olcaş ile birlikte ilçede incelemelerde bulunduklarını vurgulayan Ayhan, “Hazırladığımız projenin bütçesinin yüzde 50'si İl Özel İdaresi tarafından, geri kalan kısmı ise Orta Anadolu Kalkınma Ajansı (ORAN) tarafından karşılanacak. Altınyayla ilçesinde alternatif enerji kaynaklarının kullanılması yolu ile tarım altyapısının güçlendirilmesi, enerji kaynaklarının kullanılarak enerji tasarrufunun sağlanması hedeflenmektedir. Güneş enerjisinden elektrik üretimi ile sulama sisteminin ekonomik ve masrafsız olması, çiftçilerin ekonomik yetersizliklerinin giderilmesi ve tarımsal ürünlerinde verimliliklerinin artması hedeflenmektedir" dedi.
Projenin Yozgat, Kayseri ve Sivas civarında örnek bir çalışma olduğunu belirten Ayhan, “Bu projeden yaklaşık 900 çiftçi istifade edebilecek. Yaklaşık bir milyon liralık harcama yapacağız. Bu projeyi; İlçe kaymakamımızın, ilçe tarımsal sulama kooperatifinin, idaremiz tarımsal hizmetler müdürlüğünün ve Avrupa Birliği bürosu çalışanlarının sahiplenmesi ile ciddi mesafeler kat ediyoruz. Tek bir sorunumuz yerin tespiti noktasında idi. Bu noktada da üç alternatifimiz var. Burada en güzel ve doğru alternatifi değerlendirerek ihale sürecini başlatacağız. Projede emeği geçen arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Proje değerlendirme toplantısının ardından yapımı gerçekleştirilen eğitim yatırımlarını da gezen Ayhan ve Olcaş, Altınyayla Çok Programlı Lisesi ile Kız Öğrenci Yurdunda incelemelerde bulundu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber