EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

VALİ ÇAKACAK, EĞİTİMDE YAŞANAN ENGELİ KALDIRDI

Kırşehir’de lise eğitimi için Anadolu Meslek ve Meslek Lisesine başvuran Rukiye Kardeş’in eğitim engelini, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak kaldırdı

Eklenme:03.10.2013 / 12:22          Güncelleme:03.10.2013 / 12:22
Kırşehir’de lise eğitimi için Anadolu Meslek ve Meslek Lisesine başvuran Rukiye Kardeş’in eğitim engelini, Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak kaldırdı.
Edinilen bilgiye göre, Meslek lisesinde okul idarecisinin, ''Okulumuzda engelli girişi yok, senin için en ideali açık lise'' diyerek Rukiye Kardeş'in ailesini açık liseye yönlendirildiği iddia edilmişti. Yaşanan olayın ardından ailenin, Bedensel Engelliler Dernek Başkanı Servet Avkapan’a durumu iletmesi sonucu başlatılan girişimler olumlu sonuç verdi. Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kırşehir Valiliğine başvuru yapan aile durumu anlattı. Vali Çakacak’ın, ''Eğitimde engel olmaz'' şeklinde verdiği talimatla Rukiye Kardeş çok istediği Meslek ve Meslek Lisesine kaydını yaptırdı.
Aile adına açıklamada bulunan Dernek Başkanı Avkapan, “Bizim için esas engel ulaşılmak istenen noktada önümüze çıkan engellerdir. Bir çok bedensel engelli kardeşimiz kamu kurumlarında çalışırken, eğitim hakkına da sahip olmuştur. Onlar haklarını savunamasalar bile bizlerin aracılığında Kırşehir Valisi Özdemir Çakacak, aile ve toplum adına gerekeni yapmıştır” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber