EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

'ÇOCUĞUNUZA DRAMA EĞİTİMİYLE ÖZGÜVEN KAZANDIRIN'

Dünyada 26 ülkede, 50 binden fazla çocuğun özgüven, özsaygı ve iletişim becerilerinin gelişimine büyük katkı sağlayan Helen O'Grady Drama Akademisi, 26 Ekim'de İstanbul'da da İngilizce eğitimlerine başlıyor

Eklenme:03.10.2013 / 12:35          Güncelleme:03.10.2013 / 12:35
Dünyada 26 ülkede, 50 binden fazla çocuğun özgüven, özsaygı ve iletişim becerilerinin gelişimine büyük katkı sağlayan Helen O'Grady Drama Akademisi, 26 Ekim'de İstanbul'da da İngilizce eğitimlerine başlıyor.
Hızlı teknoloji dünyasında, pek çok çocuk anne ve babasından daha fazla bilgisayar ve akıllı telefon kullanıyor. Bu nedenle, çocuklar iletişim kurmayı e-posta, Facebook ya da Twitter iletisi olarak görüyor. Saha çalışmaları, sadece sanal dünyada iletişim kurmaya odaklanan çocukların, gerçek dünyada konuşma becerilerini geliştirme fırsatı bulamadığını gösteriyor. Kendilerini sözel ve bedensel olarak etkili şekilde ifade edemeyen çocuklar, özsaygı ve özgüven sorunları da yaşıyor.
Yaşları 6 ila 13 arasında değişen çocukların hem sosyalleşebilmesi hem de özgüven, özsaygı, motivasyon kazanması için, drama eğitimleri önemli bir rol oynuyor. Dramanın çocukların gelişimi üzerindeki gücü, Türkiye'de henüz fark ediliyor ve bu konudaki girişimler her geçen gün artıyor.
ÇEKİNGEN ÇOCUKLAR, FARKINA VARMADAN GELİŞİYOR
Bu girişimlerden biri de, iki çocuk annesi Serçin Baştürk Duran'ın kuruculuğunu üstlendiği Helen O'Grady Drama Akademisi İstanbul. 26 Ekim'de İstanbul'un birden fazla semtinde eğitimlere başlayacaklarını anlatan Duran, Helen O'Grady'nin dünyada 26 ülkede 50 binden fazla çocuğu drama ile buluşturduğunu söylüyor. Drama sayesinde çocukların değişimini gözlemlemenin heyecanını yaşadığını dile getiren Duran, “Helen O'Grady Drama Akademisi'nin İngiltere'deki uzman eğitim biriminin sürekli güncellediği İngilizce müfredatı uyguluyoruz. Eğlenceyi ön planda tutarak uygulanan dersler sayesinde, çocuklar farkına bile varmadan birçok yönden gelişiyor” diye ekliyor.
Duran, bu uluslararası gelişimsel drama programından en fazla faydayı görenlerin ise, çekingen ve kendini ifade etmekte zorlanan çocuklar olduğunu aktarıyor. Duran'a göre, bir yıl boyunca derslere katılan bu gibi çocuklarda olağanüstü gelişmeler olabiliyor.
AKICI KONUŞMA YETİSİ GELİŞİYOR
Duran, “Drama, çocukların kendilerini ifade etme ve akıcı konuşma yetilerini geliştiriyor. Drama ile çocuklar soru sorma, cevap verebilme, fikir ve düşüncelerini açıkça paylaşabilme gibi konularda özgüven kazanıyor” diyor.
Sanal dünyaya hapsolan çocukların hayata atıldıklarında ihtiyaç duyacakları, sesi iyi kullanma, kendini anlaşılır cümlelerle ifade edebilme gibi temel becerilerden mahrum kalmaması gerektiğini vurgulayan Serçin Baştürk Duran, ailelerin bu konuya hassasiyet göstermelerini tavsiye ediyor. Eğitimler, 6-13 yaş grubuna yönelik ve eğitim ve öğretim dönemi boyunca haftada 1 saat olarak gerçekleşiyor.
Eğitim Tarihleri ve Yerleri: 26 Ekim 2013
Cihangir Spor Merkezi, 1. Stüdyo, Cumartesi: 10:00
Tarabya İstek Kemal Atatürk Kampüsü Spor Salonu, Cumartesi: 13:15
Etiler Dans Akademik Bale Stüdyosu, Cumartesi: 16:00
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber