EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ERVAK BAŞKANI GÜZEL’DEN ANLAMLI ÇAĞRI

ER-VAK Başkanı Erdal Güzel, 2013-2014 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte özellikle ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan öğrencilerin desteklenmesi için “Bir Öğrencinin elinden de sen tut” çağrısında bulundu

Eklenme:03.10.2013 / 12:34          Güncelleme:03.10.2013 / 12:34
ER-VAK Başkanı Erdal Güzel, 2013-2014 eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte özellikle ekonomik sıkıntı içerisinde bulunan öğrencilerin desteklenmesi için “Bir Öğrencinin elinden de sen tut” çağrısında bulundu.
Ülkemizdeki gelir dağılımındaki dengesizlik ve bölgenin ekonomik şartları göz önüne getirildiğinde, bazı öğrencilerimizin eğitimleri sırasında maddi sıkıntılar yaşadıklarını dile getiren ERVAK Başkanı Güzel, “Ekonomik sıkıntılar içerisinde bulunan velilerin bu durumları, dolayısıyla eğitim gören çocuklarına yansımaktadır. Sosyal devlet olmanın sorumluluğu içerisinde devletin eğitime katkılarının yanında,maddi durumları yerinde olan vatandaşlarımızın da eğitimlerini sürdürmek isteyen öğrencilere destekleri kültürümüzün gereğidir” dedi.
Okullarda eğitim gören çocuklarımızın yanında, sığınmacı olarak Erzurum’da bulunan ve çoğunluğunu Afganistanlıların oluşturduğu çocuklarında eğitim gördüğünü hatırlatan Güzel, daha sonra şunları kaydetti; “Ekonomik sıkıntıları bir hayli fazla olan bu öğrencilerin sayıları 200 civarındadır. Bu öğrencilerin okul kıyafeti, ayakkabı, çanta, kırtasiye vs. ihtiyaçları bulunmaktadır. ER-VAK olarak bu çocuklarımızın okul çantası ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılamış bulunmaktayız. Ayrıca Üniversite eğitimi gören ve ayda 100 TL gibi bir maddi desteğe ihtiyaç duyan bir hayli öğrenci bulunmaktadır. İmkanlarımız dahilinde üniversite öğrencilerine burs sağlamakla birlikte tüm öğrencilere yardımcı olabilmemiz kapasitemizi aşmaktadır. Bu durum karşısında ,hamiyet perver hemşerilerimizden sığınmacı öğrenciler ile Üniversite okuyan öğrencilerimize destek sağlamalarını, onlara yardım ellerini uzatmalarını diliyor “Bir öğrencinin elinden de sen tut” diyoruz.”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber