EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KUMRU'DA 2. GÖNÜLLÜ KAN BAĞIŞI

Ordu’nun Kumru ilçesinde Kızılay Şube Başkanlığı’nca kan bağışı toplandı

Eklenme:03.10.2013 / 12:55          Güncelleme:03.10.2013 / 12:55
Ordu’nun Kumru ilçesinde Kızılay Şube Başkanlığı’nca kan bağışı toplandı.
“Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle Hükümet Konağı önüne konuşlandırılan kan bağışı TIR’ında vatandaşlardan gönüllü kan bağışı alımı yapıldı. Sabah saat 09.30’da başlatılan kan bağışı alımı akşam saat 21.00’e kadar devam etti.
Konuyla ilgili açıklama yapan Kızılay Kumru Şube Başkanı Erol Başar, “Kumru Müftülüğü ile ortaklaşa düzenlenen kampanya çerçevesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası nedeniyle, hayırsever insanlarımızdan gönüllü kan bağışı alımı yapılmıştır. ‘Bir Damla Kan Bir Can, Kan Acil Değil Sürekli İhtiyaçtır’ sloganları doğrultusunda, 18-65 yaş arasındaki kadın-erkek tüm vatandaşlarımız gönüllü kan alımına büyük ilgi göstermiştir. 2012 yılında 918 ünite olan bağış sayısı, yüzde 33 artarak şu anda bin 227 bağış sayısına ulaşmıştır. Bu konuda emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum” dedi.
Kan alım TIR’ını ziyaret eden Korgan Kaymakamı ve Kumru Kaymakam Vekili Erkan Kaçmaz, “Bu tablo bizi memnun etmektedir. Kumru’da kan alımı oturmuştur. Ben başta şube başkanımız olmak üzere kampanyaya katkısı olan herkesi kutluyorum. Kanın önemini ihtiyaç olduğu zaman anlıyoruz. Unutulmamalıdır ki, ihtiyaç olmadan tedbirini almak lazım. Kumru’yu diğer bölgelerin de örnek alması gerekir” diye konuştu.
İlçe Müftüsü Aykut İli ise yaptığı açıklamada, “01-07 Ekim arası Camiler ve Din Görevlileri Haftası” nedeniyle içeriği çok dolu olan ve bir haftaya sarkan program yaptıklarını, programın bir ayağını ise kan bağışının oluşturduğunu, örnek bir dayanışma ile 197 ünite kan alındığını ifade etti.
Programa ayrıca Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Doğan Bozkurt, Belediye Başkanı Ticabi Civelek, Kumru İlçe Emniyet Amiri Komiser İzzet Güldü, Bozok Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Veysel Nargül ile Doç. Dr. Kıyasettin Koçoğlu katıldı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber