EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KURBANLIK SATIŞ BÖLGESİNDE 550 ESNAFIN KURA İLE YERLERİ BELİRLENDİ

Her yıl olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi tüm tedbirleri aldıklarını ve nöbetçi birimler ile vardiya usulü çalışacak ekipleri arası koordinasyonunun sağlandığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kurban satış yerinde esnafların satı

Eklenme:03.10.2013 / 13:00          Güncelleme:03.10.2013 / 13:00
Her yıl olduğu gibi Kurban Bayramı öncesi tüm tedbirleri aldıklarını ve nöbetçi birimler ile vardiya usulü çalışacak ekipleri arası koordinasyonunun sağlandığını hatırlatan Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, Kurban satış yerinde esnafların satış yerlerinin belirlenmesi için bugün yer belirleme kurasının yapıldığını söyledi.
Valilik Makamınca yapılan toplantıda Melikgazi ilçe sınırları içerisinde Mimarsinan Bölgesi, Bahçelievler Mahallesinde yer alan ve Serkent olarak bilinen alanda Kurbanlık Satış Alanı olarak kararlaştırıldığını belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, kurban satış bölgesinde 200 bin metrekare alanda çalışma yaparak satış yerlerini taksimat yaptıklarını ve 550 esnaf için yer oluşturulduğunu kaydetti.
Kurban kesim alanında belediye olarak da bu yönde tüm tedbirlerin alındığını zabıta, veteriner, temizlik ve sağlık ekiplerin satış süresince görev yapacağını ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç “Melikgazi Belediyesi olarak Mimarsinan Bahçelievler Semti Serkent Bölgesinde 200 bin metrekare alanda düzenleme yaptık. 500 çadır kapasiteli bu alanda 320 büyükbaş satış yeri, 220 küçükbaş satış yeri oluşturduk. Bu alanda esnafların satış yerleri için kura çekimi yapıldı. Şu anda kurban satış yeri hizmet vermektedir. Satış yapacak esnaf ile müşteriler için wc, çay ocağı, zabıta ve veteriner kontrol merkezi ile mescit inşa ettik. Ulaşım için 5 kilometre yolda düzenleme yapılarak 1000 araçlık otopark inşa ettik. Gece aydınlatma lambaları döşendi. Kısacası hem esnaf hem de müşteriler için sağlıklı, düzenli ve rahat bir kurbanlık satış alanı oluşturuldu” dedi.
Başkan Memduh Büyükkılıç, kurban satış yeri için tedbirlerin alındığını kurban kesim yerlerinin ise şimdiden hazır hale getirildiğini ve sorunsuz bir bayram için kooridineli çalışıldığını sözlerine ekledi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber