EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

OECD TOPLANTISINDA TOBB'U ESKİŞEHİR TSO BAŞKANI KARACAN TEMSİL ETTİ

Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ev sahipliğinde düzenlenen OECD Eğitim Bakanları Gayrı Resmi Toplantısı'na, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) temsilen, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Odası (TSO)

Eklenme:03.10.2013 / 13:06          Güncelleme:03.10.2013 / 13:06
Başbakan Erdoğan'ın katılımıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı'nın ev sahipliğinde düzenlenen OECD Eğitim Bakanları Gayrı Resmi Toplantısı'na, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'ni (TOBB) temsilen, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi ve Eskişehir Ticaret Odası (TSO) Başkanı Harun Karacan katıldı.
39 ülkeden 26 Bakan ve 155 temsilcinin katıldığı toplantı, daha önce gerçekleştirilen benzerleri arasında en geniş katılıma sahip buluşma olarak değerlendiriliyor. Açılış konuşmasını gerçekleştiren Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Türkiye ile OECD arasındaki işbirliğine vurgu yaparak, Bakanlık tarafından gerçekleştirilen beceri gelişimine yönelik eğitim reformları hakkında katılımcılara bilgi verdi.
Ayrıca OECD ülkeleri Eğitim Bakanlarına seslenen Başbakan Erdoğan, Türkiye'nin kurucu üyelerinden olduğu OECD'nin, Türkiye'nin işbirliğinden en çok verim aldığı, faydalandığı uluslararası örgütlerin başında geldiğini, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonraki çalışmalarda da OECD'nin birikimlerinden faydalanmaya devam edileceğini ifade etti.
Toplantı kapsamında düzenlenen çalışma yemeğinde katılımcı Bakanlara hitap eden Başkan Karacan da, beceri ve beceri geliştirme konusunun önemine vurgu yaparak, iş dünyasının ihtiyaçlarını ve çözüm önerilerini Bakanlarla paylaştı.
Yemeğin ardından katılımcı Bakanlar eğitim yoluyla beceri gelişimi konusunda görüş alışverişinde bulunacakları istişare oturumlarına başladılar.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber