EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ORMAN YANGIN EKİBİ ÜLKELERİNE UĞURLANDI

Ukrayna'dan gelerek Bursa Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde yangın söndürme çalışmalarına katılan uçuş ekibi ülkelerine uğurlandı

Eklenme:03.10.2013 / 13:11          Güncelleme:03.10.2013 / 13:11
Ukrayna'dan gelerek Bursa Orman Bölge Müdürlüğü bünyesinde yangın söndürme çalışmalarına katılan uçuş ekibi ülkelerine uğurlandı.
Bursa Yangın Helikopteri 1 Temmuz 2013 tarihinde başladığı görevini 30 Eylül 2013 Pazartesi günü başarıyla tamamladı. Bursa Orman Bölge Müdürlüğü, görevlerini tamamlayan 1 Türk Pilot ile Ukrayna’dan gelen 1 pilot, 1 yardımcı pilot ve 3 teknisyenden oluşan uçuş ekibini uğurladı. Uçuş ekibi için Bursa Orman Bölge Müdürü Ahmet Köksal Coşkun, Bölge Müdür Yardımcıları ve Orman Yangınlarıyla Mücadele Şube Müdürü ile Şube Mühendislerinin katıldığı bir veda yemeği düzenlendi. Bölge Müdürü Coşkun, "Ormanlar havayı temizlemesi ile tüm insanlığa hizmet ediyor. Ülkemizde bulunduğunuz müddetçe böyle kutsal bir görevi yaptınız. Tüm insanlara, canlılara hizmet eden ormanların yanmaması için mücadele ettiniz. Yüz binlerce ağacın ve binlerce canlının yanmasına engel oldunuz. Bu anlamda yaptığınız hizmetleri çok önemli görüyor, sizlere ülkemiz adına teşekkür ediyoruz" dedi.
Helikopter Kaptanı Sergey Molokov ise, Bursa bölge müdürlüğünde 2013 yılında 5 büyük yangının söndürme çalışmalarına iştirak ettiklerini söyledi.
Uçuş ekibi Türk Pilotu Can Karatekin, gerek yangın söndürme çalışmalarında kendilerine destek veren herkese teşekkür etti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber