EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

NAZİLLİ’DE DÜNYA YAŞLILAR GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Nazilli Toplum Sağlığı Merkezi evde sağlık hizmetleri ekibi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla hizmet alan yaşlıları evlerinde ziyaret etti

Eklenme:03.10.2013 / 13:11          Güncelleme:03.10.2013 / 13:11
Nazilli Toplum Sağlığı Merkezi evde sağlık hizmetleri ekibi, 1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü dolayısıyla hizmet alan yaşlıları evlerinde ziyaret etti.
Düzenli olarak yaşlıların tedavileri için yaşlılarla bir araya gelen ekip bu kez Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi Dr. Hakan Derici ile birlikte yaşlılara günlerini kutlamak ve çiçek hediye etmek için ziyaret etti.
Her zaman deneyim ve tecrübelerinden yararlandığımız ve dünya nüfusunun yüzde 10’unu oluşturan yaşlılara, sevgi ve saygıyı dile getirmek için, 1990 yılında Birleşmiş Milletler tarafından 1 Ekim tarihi Dünya Yaşlılar Günü olarak ilan edildiğini hatırlatan sorumlu hekimi Dr. Hakan Derici; “Yaşlılarımız milletimizin onurudur. Onlara sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek tüm toplum bireylerinin vatandaşlık görevidir. Büyüklerine sahip çıkan toplumlar, medeniyeti yakalamış toplumlardır. Ömrünün büyük bir kısmında topluma ve ülkesine hizmet vermiş olan büyüklerimizi, yaşlandıkları dönemde memnun etmek gurur vericidir. Toplumsal dayanışmanın önemli göstergelerinden birisi, yaşlıların karşılaşabileceği sorunların en aza indirilmesi ve bunların çözümüne ulaşabilme olanaklarının onlara sunulmasıdır. TÜBİTAK’ın desteğiyle Akdeniz Üniversitesi Gerontoloji Bölümü tarafından ülkemizde yapılan çalışmada Türkiye'de ortalama yaşam süresinin en yüksek olduğu yerleşim 82,4 yıl ile Nazilli ilçemizin olduğu bildirilmiştir. Uzun yaşam merkezi olan ilçemizde Nazilli Toplum Sağlığı Merkezi Evde Sağlık Hizmetleri ekibince yatağa bağımlı olarak yaşamlarını sürdüren yaşlılarımıza yaşadıkları yerlerde sağlık hizmeti verilmektedir” dedi.
1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü nedeniyle Nazilli Toplum Sağlığı Merkezi sorumlu hekimi Dr. Hakan Derici ve Evde Sağlık Hizmetleri Ekibi tarafından yaşlı hastalar ziyaret edilirken, günleri kutlanarak çiçek takdim edildi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber