EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ACAR, DEMOKRATİKLEŞME PAKETİNİ DEĞERLENDİRDİ

BEM-BİR-SEN Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, “Hiç kimsenin varlığının bir başkasının varlığına feda edilmediği, herkesin özgürce kendi dinini, dilini inancını, folklorunu, kültürünü rahatça yaşayarak mutlu olacağına inanıyorum” dedi

Eklenme:03.10.2013 / 13:13          Güncelleme:03.10.2013 / 13:13
BEM-BİR-SEN Malatya Şube Başkanı Hanifi Acar, “Hiç kimsenin varlığının bir başkasının varlığına feda edilmediği, herkesin özgürce kendi dinini, dilini inancını, folklorunu, kültürünü rahatça yaşayarak mutlu olacağına inanıyorum” dedi.
Sendika binasında, sendika başkan yardımcısı Selahattin Taçoral ile birlikte basın açıklaması yapıp, demokratikleşme paketini değerlendiren BEM-BİR-SEN Malatya Şube Başkanı Acar, “Türkiye'nin demokratikleşme sürecine, barış ve kardeşliğimizin her gün artarak devam etmesine milletimizin özgürleşme hamlelerine, darbe ve vesayet kalıntısı yasakların bir bir temizlenmesine tanıklık etmenin hazzını ve onurunu yaşıyoruz” diye konuştu.
Acar, açıklamalarını şöyle sürdürdü:
“Yıllardır inançlı insanların, yaşam tarzları ve inancı gereği örtünmelerine yapılan zulmün kaldırılmış olmasından dolayı Sayın Başbakana teşekkür ediyorum. Memur Sen ailesi olarak yıllardır bunun mücadelesini verdik, başörtüsü yasağının, Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet, hakim ve savcı çalışanlarında devam edecek olması kabul edilemezdir. Her meslekteki insanların kendine mahsus inançları ve bu inanca göre yaşam tarzları vardır bunlar anayasal güvence altındadır. Başörtüsü özgürlüğünün bu kurumlarda da bir an önce hayata geçmesini bekliyoruz. Bu kararlılıkla gerekli adımlar hızla atılırsa, milletin beklentileri karşılanırsa demokratik hukuk devletine giden yol daha da kısalacak, sonunda ülkemiz ve milletimiz için huzur ve refah olan yol daha hızlı kat edilecektir.
Bu paket ile beraber açıklanan, ilkokullarda andımızın okunmasının kaldırılması da yürütülen barış sürecine ivme kazandıracağına inanıyorum. Hiç kimsenin varlığının bir başkasının varlığına feda edilmediği herkesin özgürce kendi dinini, dilini inancını, folklorunu, kültürünü rahatça yaşayarak mutlu olacağına inanıyorum. Birilerinin halen bu anti demokratik ve faşist söylemlere sahip çıkıyor olması da bize hayret vermektedir. Bu ülkede kardeşçe yaşayacaksak eşit vatandaşlar olarak yaşamak zorundayız. Hiç kimse halkın genel arzuları olan bu talepleri terör örgütünün talepleriymiş gibi göstererek zulmü devam ettiremez. Bu zihniyetin sahipleri kendi iktidarlarında bu problemleri çözseydiler bugün konuşulmayacaktı bile.
Demokratikleşme paketinin, bu ülkenin kadınlarına, bu ülkenin çocuklarına, bu ülkenin farklı etnik ve inanç kimliklerine, bu ülkenin siyaset kurumuna yeni ufuklar açmasını, özgür demokratik müreffeh lider Türkiye’nin hayata geçmesine katkı sağlamasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum.”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber