EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KAN SIKINTISINA "ÇEVİK" DESTEK

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde çocuk onkoloji ve hematoloji bölümünde yatan hastalar için kan sıkıntısı yaşanınca, Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler gönüllü kan bağışında bulundu

Eklenme:03.10.2013 / 13:21          Güncelleme:03.10.2013 / 13:21
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi'nde çocuk onkoloji ve hematoloji bölümünde yatan hastalar için kan sıkıntısı yaşanınca, Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nde görevli polisler gönüllü kan bağışında bulundu.
Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Çocuk Onkoloji ve Hematoloji bölümündeki hastalar kan sıkıntısı çekince, Adana Emniyet Müdürlüğü Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'ne başvuruldu. Üniversitenin bu teklifini kabul eden ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü bahçesine çekilen gezici kan alma aracına gelen yaklaşık 250 polis, tek tek kan vermeye başladı. Polisler, bir kişiye verdikleri kanın hayat verecek olmasının kendilerini çok mutlu ettiğini belirterek, "Özellikle çocukların kana ihtiyacı olması bizi çok etkiledi. Bizim kanımızla çocukların hayata bağlanacak olması çok önemli. Bu nedenle hiç düşünmeden Balcalı Hastanesi'nin teklifini kabul ettik" ifadelerini kullandı.
Balcalı Hasatenesi Bağışçı Kazanım Birimi Sorumlusu Işık Bucak ise hastanelerde özellikle çocuk onkoloji ve hematoloji bölümlerinde hastaların kana ihtiyacı olduğunu ancak bağış yoluyla kan bulmakta zorlandıklarını söyleyerek, "Bizim bir yılda 52 bin ünite kana ihtiyacımız oluyor ancak bağışçılardan aldığımız kan bu zamana kadar 21 bin ünite oldu. Geri kalan açığı ailelerden karşılıyoruz. İhtiyacın ancak yüzde 4'ünü karşılayabiliyoruz" dedi.
Bu nedenle polislerin kan vermesinin çok anlamlı olduğunu belirten Bucak, talep ettiklerinde kendilerini hiç geri çevirmeden polisin kan vermek istediğini sözlerine ekledi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber