EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

GKV ÖZEL OKULLARI’NDA KİTAP OKUMA ŞENLİĞİ

Yaz tatili boyunca okudukları kitapları okul koridorunda sergileyen minik GKV’liler okumanın önemini ve insan yaşamına sağladığı katkıları birbirleriyle paylaşıyor

Eklenme:03.10.2013 / 13:20          Güncelleme:03.10.2013 / 13:20
Yaz tatili boyunca okudukları kitapları okul koridorunda sergileyen minik GKV’liler okumanın önemini ve insan yaşamına sağladığı katkıları birbirleriyle paylaşıyor.
Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulu 3. sınıf öğrencileri kitap okuma alışkanlıklarını tatilde de sürdürdü. Kitap okuma alışkanlıklarını devam ettirmek ve kitabın yararları konusunda çevresini bilinçlendirmek isteyen öğrenciler yaz tatilinde bile kitaplarını yanlarından ayırmadılar. GKV Özel İlkokulu 3. sınıf öğrencileri tatilde okudukları tüm kitapları okul koridorlarında sergileyerek arkadaşlarına örnek oldu.
Minik öğrenciler ‘ülkeye, ulusa, insanlığa yararlı bir insan olmak istiyorsak kendimize en yakın arkadaş olarak kitapları seçmeliyiz’ görüşünden yola çıkarak boş zamanlarında kitap okumayı kendilerine ilke edindi.
Öğrencilerin bu alışkanlıklarını yürekten kutlayan Okul Müdürü Hüseyin Emre, “Bütün alışkanlıklarda olduğu gibi kitap okuma alışkanlığı ve kitap sevgisi de küçük yaşlarda kazanılır. Çocuk kitaplarının eğitimde önemli bir yeri vardır. Kitaplarla arkadaşlık küçük yaşlarda başlarsa bu güzel alışkanlık ileri yaşlarda da devam eder. Kitap okuma alışkanlığı kazanan insanlar daha bilgili, daha görgülü ve daha pozitif insanlar olarak herkes tarafından takdir edilir. Öğrencilerimizin, kitapla dostluklarını geliştirerek kitap okuma alışkanlığını kalıcı hale getirmesi amacıyla düzenlenen kitap okuma şenliği Gaziantep Kolej Vakfı Özel İlkokulunun tüm sınıflarında öğretim yılı boyunca devam edecektir” ifadelerini kullandı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber