EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ’IN AÇIKLAMALARI

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kabine revizyonunda bakanların istifa edeceği iddialarına ilişkin, “Bakanların görevlerinden istifa etmeleri yasal olarak zorunlu değil” dedi

Eklenme:03.10.2013 / 13:26          Güncelleme:03.10.2013 / 13:26
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kabine revizyonunda bakanların istifa edeceği iddialarına ilişkin, “Bakanların görevlerinden istifa etmeleri yasal olarak zorunlu değil” dedi.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, DİYANET- SEN Genel Merkezi Binası'nın açılış törenine katıldı. Bakan Bozdağ açılış sonrası gazetecilerin sorularını da cevapladı. Bir gazetecinin, “Seçim sürecinde kabine revizyonunda bazı bakanların istifa edeceği iddiaları var. Bu konuda nasıl bir formül uygulanacak” sorusuna şu cevabı verdi:
“Mali idareler seçim süreçleri resmen başlamasa bile, partiler kendi iç süreçlerini başlatmış durumdalar. Kamu görevlilerinin aday olabilmeleri için şart, istifa etmeleridir. Onlar görevlerinden istifa edip partilere müracaat edeceklerdir. Ancak bizim yasalarımıza göre belediye başkanları ve milletvekillerinin istifası zorunlu değildir. Belediye başkanları hem Belediye Başkanlığı görevinin yapıp, hem aday oluyorlar. Aday oldukları zaman da belediye başkanı sıfatıyla beraber adaylık süreci yürütebiliyorlar. Aynı şekilde milletvekili aday olduğu zaman istifalarına gerek kalmaksızın, adaylık sürecini ve kampanyalarını yürütebiliyorlar. Milletvekilleri eğer belediye başkanı seçilirse, o zaman uygulamalarımıza ve mevzuatımıza göre ya belediye başkanı ya da milletvekilliğini tercih ediyor. Süreç böyle işliyor. 1994 yılında Melih Gökçek milletvekiliyken belediye başkanı seçilmişti. Bunun uygulamasını gördük ve sayın Gökçek belediye başkanlığını tercih etti. Bakanların görevlerinden istifa etmeleri yasal olarak zorunlu değil. Farklı bir değerlendirme olur mu, zaman içinde göreceğiz.”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber