EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

RUS MİLYARDERİN YATINI YANLIŞ BOYAYAN ŞİRKETE 100 MİLYON DOLARLIK TAZMİNAT DAVASI

Rus milyarder Andrey Melnichenko, 325 milyon dolar değerindeki yatını hatalı boyadıkları için Akzo Nobel isimli şirkete 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı

Eklenme:03.10.2013 / 13:31          Güncelleme:03.10.2013 / 13:31
Rus milyarder Andrey Melnichenko, 325 milyon dolar değerindeki yatını hatalı boyadıkları için Akzo Nobel isimli şirkete 100 milyon dolarlık tazminat davası açtı.
ABD’nin New Jersey kentinde bir mahkemede şirkete dava açan Melnichenko, tazminat olarak 100 milyon dolar talep ediyor. Melnichenko, boyama işini yapan şirketin “beceriksizliği” yüzünden yatını tekrar boyatmak zorunda kaldığını iddia ediyor. İstenen tazminat miktarına, yatın atıl kalacağı 18 ay boyunca Melnichenko’ya yeni bir yat tahsis edilmesi için gereken aylık 4 milyon dolar da dahil edildi.
Mahkemeye sunulan dava dilekçesinde, son kat boyama yapılırken, boyanın akmaya başladığı ve boya katmanlarının birbirinden ayrılarak yatın gövdesinde çizgiler ve sarkmalar oluşturduğu iddia edildi. Melnichenko ayrıca, boyanın istediği görünümde olmadığını öne sürdü.
41 yaşındaki Melnichenko, Rusya’nın 6. en zengin iş adamı. 1993 yılında Rusya’nın en büyük özel bankalarından MDM Bank’ın kurucuları arasında yer alarak iş hayatına atılan Melnichenko, sonraki yıllarda kömür ve kimyasal madde üretimine yöneldi. Yaklaşık 14 milyar dolarlık bir serveti bulunan Melnichenko, 2008 yılında satın aldığı yatına Sırp asıllı model eşi Aleksandra’nın ismine ithafen “A” adını vermişti. 120 metre uzunluğundaki yat, iç dekorasyonuyla da göz kamaştırıyor. Yatın içerisinde cam tavanlı bir disko, yüzme havuzu, sadece parmak izi tanıma sistemiyle girilebilen ve patlamalara dayanıklı camla korunan bir yatak odası, 40 bin dolarlık özel tasarım muslukları bulunuyor.
Melnichenko, yaptığı harcamalarla dikkat çekiyor. Rus milyarder, eşinin doğum günü partisinde şarkı söylemesi için ünlü şarkıcı Jennifer Lopez’e 1,6 milyon dolar ödemişti. Çift, ayrıca, İngiltere’nin Berkshire bölgesinde 40 milyon dolar değerinde bir malikanenin sahibi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber