EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

İNEGÖL EĞİTİMDE KALİTEYİ ARTIRIYOR

Bursa’nın İnegöl ilçesinde eğitimde başarının çıtası yükseltildi

Eklenme:03.10.2013 / 13:36          Güncelleme:03.10.2013 / 13:36
Bursa’nın İnegöl ilçesinde eğitimde başarının çıtası yükseltildi.
2013-2014 eğitim öğretim yılı sene başı müdürler toplantısı yapıldı. Hotel Angelacoma'daki toplantının açılış konuşmasını yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Baştürk, “İlçemizde bu yıl yaz tatili döneminde okullarımızda onarım yapıldı. Okullarımız büyük ölçüde elden geçirildi. Bu projemizin mimarı olan belediye başkanımıza teşekkür ediyoruz” dedi.
Teslim aldıkları 50 bin öğrenciyi, sekiz ay sonra bir üst sınıfa geçmiş olarak velilere sağlıklı bir şekilde teslim etmeyi hedeflediklerini kaydeden Baştürk, "Bu yıl gerek SBS, gerekse YGS ve LYS'de son on yılın en başarılı yılını yaşadık. Üniversiteye geçiş oranımız yüzde 10 arttı. Bundan 10-15 yıl önce İnegöl’den tıp fakültesini ancak 5-10 kişi kazanıyordu, artık sadece fen lisesinden 41 öğrencinin tıp fakültesi’ni kazanması İnegöl adına memnuniyet vericidir. Bununla beraber öğretmen lisesi, Anadolu liseleri ve meslek liselerinden mezun olan öğrencilerimizin birçoğu da yüksek öğrenime kayıt yaptırdı. Meslek lisesi oranımız yüzde 68, hedefimiz yüzde 70’i yakalamaktır. Sevim Yıldız Mesleki Eğitim Kampusu'nu eğitim öğretime tamamen açtığımızda, bu yüzde 70 oranını geçmiş olacağız. Bununla beraber halk eğitimi ile ilgili çalışmalarımız devam etmektedir. Geçen yıl 20 bin kursiyer sayısını bu yıl 25 bin kişiye çıkarmaktır" diye konuştu.
Bu dönemle alakalı hedeflerden bahseden Baştürk, "Bu seneyle ilgili hedefimiz geçen seneki başarıyı egale etmektir. Anadolu ve fen liselerinde yüzde 90’ı yakalamak, öğretmen lisesi ve fen lisesine giriş oranını da yüzde 50’lerden yüzde 65’lere çıkarmaktır" şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber