EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK DENGELİ KONSOL KÖPRÜSÜ AMASYA’YA YAPILIYOR

Karayolları 7

Eklenme:03.10.2013 / 13:35          Güncelleme:03.10.2013 / 13:35
Karayolları 7. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, Türkiye’nin en büyük dengeli konsol köprüsünü Amasya’da yapmaya başladıklarını söyledi.
Karayolları 7. Bölge Müdürü Arif Çobanoğlu, İl Koordinasyon Kurulu’nda kurumun faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Amasya’ya Türkiye’nin en büyük dengeli konsol köprünü yapmaya başladıklarını belirten Çobanoğlu, “Şu anda Amasya’da Türkiye’nin en büyük açıklığı 490 metre olan dengeli konsol köprü yapıyoruz. Çok özel İngiliz firmaları yapıyor. Bu uygulama dünyada ikinci uygulamadır. Tünellerimizde şimdiye kadar dünyada uygulanan 3 metottan biri uygulandı. Ben şunu beklerdim: Buradaki mühendislik fakültelerimiz bizden katkı alsınlar. Ama yurt dışından bile öğrenciler staj için geliyor. Ama buradan maalesef ne bir teklif ne de gezi düzenlendi. Burada bu sene 39 yabancı öğrenci staj gördü. ‘Faydalanmakta fayda var’ diye düşünüyorum. Tünellerimiz bitti. Amasya’daki dengeli konsol çalışmaları devam ediyor” dedi.
BATI ÇEVRE YOLU ONAYI ÇIKTI
Samsun Batı Çevre Yolu için onay çıktığını belirten Çobanoğlu, “Onaylı olan 10.5 kilometrelik projeden vazgeçilmiştir. Daha güneyden geçen 16.5 kilometrelik proje hazırlama çalışmalarına başlanmış olup, yatay ve düşey hat onaylanmıştır. Proje çalışmaları devam ediyor” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber