EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

VETERİNER HEKİM İSTİHDAMI YETERSİZ

Denizli Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Ali Uzakgider, yerel yönetimlerin yeterince veteriner hekim istihdam etmediğini söyledi

Eklenme:03.10.2013 / 13:35          Güncelleme:03.10.2013 / 13:35
Denizli Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Ali Uzakgider, yerel yönetimlerin yeterince veteriner hekim istihdam etmediğini söyledi.
4 Hekim Hayvan Hakları ve Hayvanları Koruma Günü nedeniyle açıklama yapan Denizli Veteriner Hekimler Odası Başkanı Mehmet Ali Uzakgider insanoğlunun yaratılışından itibaren değişik şekillerde bazen çatışarak, bazen uyum içinde diğer canlılarla iç içe yaşadığını söyledi. Artık hayvansız bir doğa ve hayvanlardan yoksun bir insan yaşantısı düşünmenin mümkün olmadığını belirten Uzakgider, ‘’ Onlara gerekli ilginin gösterilmesi ve korumanın sağlanması, hayvan refahının temin edilmesi, doğadaki canlılar dengesinin bozulmasının önlenmesi gerekmektedir.Tüm canlıların eşit doğduğu ve eşit yaşama hakkına sahip oldukları bir gerçektir. Son zamanlarda insanlarda bu konuda oluşan şuur, bilinç ve duyarlılık memnuniyet vericidir. Yapılan hukuki düzenlemeler, kurumların çalışmaları, konu ile ilgili kurulan dernek vb. sivil toplum kuruluşlarının faaliyetleri sevindiricidir. Ancak Veteriner Hekimler olarak sürekli gündeme getirdiğimiz hususlarda bir düzelme görülmemiştir’’ dedi.
Veterinerlerin yeteri kadar istihdam edilmediğini savunan Uzakgider, ‘’Bize göre sekretarya görevi ya Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına verilmeli ya da Orman ve Su İşleri Bakanlığında yeteri kadar Veteriner Hekim istihdam edilmelidir.Yerel yönetimlerde gerekli idari ve fiziki şartlar düzenlenerek her belediyede yeteri kadar Veteriner Hekim istihdam edilmelidir. Aslolan kanuni düzenlemelerin yanı sıra insanlarda hayvan sevgisinin oluşturulması, bizim dışımızda birçok canlının yaşadığını bunların da can taşıdığını, bunların da ihtiyaçlarının olabileceği düşüncesini ve farkındalığını yaratmaktır. Bizler günlük koşturmaca, geçim derdi, gündemi işgal eden soyut tartışmaların yarattığı stres ortamında çevremizde olup biten birçok şeyin farkında olmadan yaşıyoruz. Her canlının yaşama hakkı vardır. Bu hakka saygı duyalım’’ diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber