EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

KAZAKİSTANLI SAVCILARA VE POLİSLERE TERÖRLE MÜCADELE EĞİTİMİ VERİLDİ

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara'da düzenlenen programda, 25 Kazak savcıya 4 gün süren Yasadışı Gösteri ve Bunun Terör Suçlarıyla Bağlantısı konulu eğitim düzenlendi

Eklenme:03.10.2013 / 13:42          Güncelleme:03.10.2013 / 13:42
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara'da düzenlenen programda, 25 Kazak savcıya 4 gün süren Yasadışı Gösteri ve Bunun Terör Suçlarıyla Bağlantısı konulu eğitim düzenlendi.
TİKA, gerçekleştirdiği işbirlikleri ile Kazakistan kamu kurum ve kuruluşlarıyla birçok alanda tecrübe paylaşımına devam ediyor. Bu çerçevede son olarak Türkiye'de ve Kazakistan'da düzenlenen eğitim programlarında, Kazakistanlı savcılara ve polislere ülkemizin terörle mücadele konusundaki tecrübesi aktarıldı.
TİKA ve Türkiye Adalet Akademisi işbirliğinde Ankara'da düzenlenen programda, 25 Kazak savcıya 4 gün süren, Yasadışı Gösteri ve Bunun Terör Suçlarıyla Bağlantısı konulu eğitim düzenlendi. Program kapsamında Kazakistanlı savcılara, Adalet Akademisi'nde sunumlar yapıldı. Ayrıca Kazakistanlı savcılar Anayasa Mahkemesi, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı, Adalet Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı (UYAP) ve Sincan Adliyesi’ni ziyaret ettiler. Eğitimlerini tamamlayan Kazakistanlı savcılar İstanbul'da gerçekleştirilen sosyal programın ardından ülkelerine döndü.
TİKA ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz işbirliğinde polislere yönelik Kazakistan’ın başkenti Almatı'da bir eğitim programı gerçekleştirildi. Eğitim programı kapsamında 3 Türk eğitmen tarafından Kazakistan'ın farklı bölgelerinden 16 polis müdürüne "Dini istismar eden terör örgütleriyle mücadele" konulu bir haftalık eğitim verildi. Kazakistanlı polisler aldıkları eğitimden duydukları memnuniyeti dile getirerek, TİKA’ya teşekkürlerini ilettiler.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber