EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ŞAHİNBEY BELEDİYESİ'NDE ‘MAZERET YOK’

Şahinbey Belediyesi; değişmek, gelişmek, başarmak için ‘Gaziantep İçin Mazeret Yok’ konulu seminer düzenledi

Eklenme:03.10.2013 / 13:41          Güncelleme:03.10.2013 / 13:41
Şahinbey Belediyesi; değişmek, gelişmek, başarmak için ‘Gaziantep İçin Mazeret Yok’ konulu seminer düzenledi.
Şahinbey Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen ve Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ tarafından verilen motivasyon seminerine Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.
Nitelikli iletişimin en önemli yollarını, başarılı olmanın altın kurallarını, stres ve sendromları yenmek için yapılması gerekenleri komik, eğlenceli ve yaşanmış hikâyelerle örnekleyerek anlatan Dr. Şaban Kızıldağ, vatandaşlar tarafından büyük alkış aldı.
Tüm Türkiye’de birçok kurum ve kuruluşta seminerler düzenlediğini belirten Dr. Kızıldağ, ‘yarın değil bugün’ sloganıyla başarı için hiçbir işi ertelememek gerektiğini vurguladı. Katılımcıların çeşitli aktivitelerle programa etkin bir şekilde katılımı sağlayan Kızıldağ, herkesi ayağa kaldırıp el ele tutturarak birlik ve beraberlik için tüm vatandaşları kenetlenmeye davet etti.
Hayatta en çok üretilen şeyin mazeret olduğuna da dikkat çeken Dr. Şaban Kızıldağ, bu aşamada katılımcılardan yüksek sesle ve defalarca ‘mazeret yok’ diye bağırmalarını istedi.
Hz. Ali’nin 'Mazeret insanın kendisine söylediği en büyük yalandır' sözünü hatırlatan Kızıldağ, Türkiye’de yapılan bir araştırmaya göre insanların yüzde 72’sinin yaptığı işi sevmediğine vurgu yaparak, sözlerine şöyle devam etti:
“Kime sorarsanız sorun işi ile ilgili bir şeyden yakınıyor, mazeretler buluyor. Sağlıklı bir ruh halimiz yok. Hepimiz içimizdeki çocuğu öldürdük. Serum takılmış insanlar gibi yaşıyoruz. Sağlıklı ruh hali için insan kendisini sevecek, başkasını sevecek, yaptığı işi sevecek, ait olmayı sevecek, sağlam inancı olacak, sağlam umut ve hayalleri olacak. Hayallerimizi yok ettik. En çok laf, dedikodu ve mazeret üretiyoruz.”
ÇOK ÇALIŞMANIN YOLU MAZERETLERİ ORTADAN KALDIRMAKTIR
Seminer sonunda Kişisel Gelişim Uzmanı Dr. Şaban Kızıldağ’a çiçek takdim eden Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Ben iletişim uzmanlarını çok seviyorum. Çünkü bütün mazeretleri ortadan kaldırıyorlar. Çok çalışmanın yolu mazeretleri ortadan kaldırmaktır. Bizde yaptığımız tüm işlerimizde hizmet için mazeret yok diyoruz” ifadelerini kullandı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber