EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

HALK EĞİTİMDEN İZMİR'DE 69 BİN 574 KİŞİ MESLEK SAHİBİ OLDU

Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi’nin de katıldığı Valilik Mavi Salon’daki İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’nun çalışmaları masaya yatırıldı

Eklenme:03.10.2013 / 13:49          Güncelleme:03.10.2013 / 13:49
Eğitim-Bir-Sen İzmir Şubesi’nin de katıldığı Valilik Mavi Salon’daki İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’nun çalışmaları masaya yatırıldı. 2013 yılı için, 7 bin 848 kurs programından 69 bin 574 kursiyer belge sahibi yapıldı.
İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde, “İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’nun toplantısı gerçekleştirildi. İzmir Vali Yardımcısı Mustafa Erdoğan’ın başkanlık yaptığı toplantıya Eğitim-Bir-Sen İzmir Şube Başkan Vekili Ali Musa Bina ile Basın ve İletişimden Sorumlu Başkan Yardımcısı Nazan Özpınar da katıldı. İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu’nun çalışmaları kapsamında genel toplamda 7 bin 848 kurs açılırken 69 bin 574 kursiyer de belge sahibi oldu.
Hayat boyu öğrenmeyi “Kişisel, toplumsal, sosyal ve istihdam ile ilişkili bir yaklaşımla bireyin; bilgi, beceri, ilgi ve yeterliliklerini geliştirmek amacıyla hayatı boyunca katıldığı her türlü öğrenme etkinliği” olarak tanımlayan İl Milli Eğitim Şube Müdürü Hüseyin Akpınar, yaptığı sunumda, Hayat Boyu Öğrenme Komisyonu’nun amaçlarının “İldeki resmî, özel ve sivil toplum kuruluşları ile hayat boyu öğrenme alanında iş birliği ve koordinasyonu sağlamak, etkinlikleri birlikte planlamak ve uygulamaya koymak, hizmet tekrarı ve kaynak israfını önlemek, verimliliği artırmak” olduğunu söyledi.
TOPLAMDA 7 BİN 848 KURS PROGRAMI AÇILDI
Bir önceki toplantıda alınan kararların ve bu eksende yapılan çalışmaların değerlendirildiği “İl Hayat Boyu Öğrenme, Halk Eğitimi Planlama ve İşbirliği Komisyonu” toplantısında, genel toplamda 7 bin 848 kurs açıldı. Katılan kursiyer sayısı 137 bin 770 kişi iken belge alan kursiyer sayısı ise 69 bin 574 kişi oldu.
Toplantıya resmi-özel kurum ve kuruluşlar, dernekler ile STK’lar katıldı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber