EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AYDIN İŞGÜCÜ PİYASASI TALEP ARAŞTIRMASI TAMAMLANDI

Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi, Aydın’da 2013 yılı içerisinde her 100 işyerinden 47’sinde eleman temininde güçlük çekildiğini ifade etti

Eklenme:03.10.2013 / 14:01          Güncelleme:03.10.2013 / 14:01
Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi, Aydın’da 2013 yılı içerisinde her 100 işyerinden 47’sinde eleman temininde güçlük çekildiğini ifade etti.
İstihdamın artırılması ve işsizliğin azaltılması için uygun politikalar geliştirilmesinin önemli olduğunu dikkat çeken Aydın Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Rahmi Terzi, “Eğitimin işgücü talebine duyarlılık arttırılmalı, işgücü arz ve talebi doğru olarak tespit edilmeli ve buna uygun politikalar geliştirilmelidir. Bu hedef doğrultusunda Aydın genelinde işgücü piyasasının talep boyutunu tespit edebilmek amacı ile 2013 Yılı I. Dönem “İşgücü Piyasası Talep Araştırması” yapıldı. Araştırma sonuçlarına göre Aydın’ da her 100 işyerinden 29’unda açık iş olduğu ve 2013 yılı içerisinde her 100 işyerinden 47’sinde eleman temininde güçlük çekildiği tespit edildi” dedi.
Aydın genelinde 2 bin 087 açık iş olup açık iş oranının yüzde 4 olduğunu öne süren Terzi, kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor sektörü toplam işyerleri içerisinde yüzde 0,4 toplam çalışanlar içinde yüzde 0,4 ve açık işler içerisinde yüzde 1,8 ağırlıkta olduğunu kaydetti.
Araştırmanın sonuçlarına göre Aydın’ da açık iş oranı yüzde 4 oranla 2 bin 87 kişidir. Sektörlere göre en yüksek açık iş oranı yüzde 15,3 ile kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor sektöründe olduğunun tespit edildiğini dile getiren Terzi, kültür, sanat, eğlence, dinlence ve spor sektörünü yüzde 6,4 ile konaklama ve yiyecek hizmeti faaliyetleri sektörü ve 5,1’lik açık iş oranı ile inşaat sektörünün izlediğini işaret etti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber