EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

MEMORIAL, DİYARBAKIR'DA 2. HASTANESİNİ AÇTI

Memorial Sağlık Grubu’nun Diyarbakır’daki 2

Eklenme:03.10.2013 / 13:54          Güncelleme:03.10.2013 / 13:54
Memorial Sağlık Grubu’nun Diyarbakır’daki 2. adresi Memorial Dicle Hastanesi hizmete girdi.
Memorial Sağlık Grubu’nun Diyarbakır’da açtığı ikinci hastanesi olan Memorial Dicle Hastanesi’nin tanıtım toplantısına katılan Memorial Sağlık Grubu CEO’su Uğur Genç, Diyarbakır'da ilk kurdukları hastaneye açıldığı ilk günden itibaren büyük bir talep olduğunu anlatarak, hizmet anlayışıyla, doktor ve hemşire kalitesi sayesinde kısa sürede Diyarbakır’ın ve bölge halkının takdirini kazandıklarını söyledi. Genç, bugüne kadar bölgede yaklaşık 400 bin hastaya hizmet verdiklerini ifade ederek, hasta sayılarının her geçen gün arttığına dikkat çekti. Genç, "Tüm hastanelerimizin bölgelerinin en iyisi olmasının verdiği cesaretle, Memorial kalitesini daha fazla branşla daha çok insana sunabilmek için Diyarbakır’daki ikinci hastanemizi açıyoruz" dedi.
SEYRANTEPE’DEN MEMORİAL DİCLE HASTANESİ’NE BÜYÜK DEĞİŞİM
Memorial Dicle Hastanesi’nin şehrin önemli sağlık kurumlarından Seyrantepe Hastanesi’nin Memorial bünyesine katılıp, tamamen yenilenmesi ile hayat bulduğunu vurgulayan Genç, dönüşüm süreciyle ilgili şu bilgileri verdi:
"6 ay içerisinde tüm tanı ve tedavi üniteleri, dış cephe, peyzaj, poliklinikler, yatan hasta katları ve teknolojik altyapı yenilendi. Değişim ve dönüşüm çalışmalarımız halen devam ediyor. Dicle Hastanemiz; alanında uzman hekimlerden oluşan akademik kadrosu, modern tanı ve tedavi üniteleri, teknolojik donanımı, hasta konforuna uygun mimarisi ile yalnızca Diyarbakır’a değil, tüm bölgeye hizmet verecek şekilde tasarlandı."
65 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
Uğur Genç, Memorial Dicle Hastanesi’ne 30 milyon dolarlık yatırım yapıldığını dile getirerek, "İlk hastanemize 35 milyon dolarlık bir yatırımımız olmuştu. Memorial Dicle Hastanesi ile toplamda 65 milyon dolarlık yatırımı 2010-2013 yılları arasında Diyarbakır’a yapmış olduk. 21 bin metrekarelik kapalı alana sahip olan Memorial Dicle Hastanesi, 350 kişilik medikal ve idari kadrosu ile hizmet verecek. 2013 sonuna kadar Diyarbakır’daki iki hastanemizde toplam 750 kişiyi istihdam ediyor olacağız. 138 yatak kapasitesi bulunan Memorial Dicle Hastanemizde; 26 yenidoğan yoğun bakım, 23 genel yoğun bakım, 12 kardiyoloji ile kalp- damar cerrahisi yoğun bakım, 5 çocuk yoğun bakım olmak üzere toplam 66 yoğun bakım yatağı bulunuyor. Poliklinik alanları, hasta odaları, konforlu süit odaları, çocuk oyun alanları ve engelli hastaların ihtiyaçlarına özel düzenlenmiş bölümleri ile Memorial Dicle Hastanesi ileri tıp mimarisine sahiptir" diye konuştu.
"MEMORİAL’IN ULUSLARARASI ÜNE SAHİP BÖLÜMLERİ ÇOK YAKINDA DİYARBAKIR’DA OLACAK"
Diyarbakır’da tüp bebek ve organ nakli gibi bölümler konusunda önemli bir talep olduğuna dikkat çeken Genç, "Memorial Diyarbakır Hastanesi ile bölgenin en büyük ihtiyacı olan Onkoloji Merkezi’ni hizmete sunduk. Dicle Hastanemiz ile de dünyada referans merkezi olan Tüp Bebek Bölümümüzü Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ne getirmeye hazırlanıyoruz. Sağlık Bakanlığı izinleri sonrası karaciğer, böbrek ve kemik iliği nakli bölümlerinin de yakın zamanda bölgede hizmet vermesi için çalışmalarımız devam ediyor" şeklinde konuştu.
"TÜM BRANŞLARDA SGK ANLAŞMALARI KAPSAMINDA HİZMET VERİYORUZ"
Memorial Dicle Hastanesi’nin de Diyarbakır Hastanesi gibi SGK anlaşmalı bir hastane olduğunun bilgisini veren Genç, "Hastanemiz tüm branşlarda SSK, Emekli Sandığı, Bağ-Kur ve devlet memurlarının hizmetinde olacak. Özel sağlık sigortalı hastalarımız için de sigorta anlaşmalarımız mevcut" ifadelerini kullandı. Memorial Dicle Hastanesi’nin tüm tanı ve tedavi ünitelerinin ileri tıp teknolojisi kullanılarak tasarlandıklarını anlatan Uğur Genç, "Özellikle hastanelerimizde kullanılan PACS sistemi (filmsiz hastane özelliği) sayesinde, görüntüleme ve laboratuvar sonuçları, Memorial Sağlık Grubu’nun lokasyonları arasında paylaşılarak tıbbi sinerji oluşturuluyor. Memorial Dicle Hastanesi’nde gerektiğinde Diyarbakır’daki hastaların tahlil ve tetkik sonuçları, grubun diğer şehirlerdeki hastanelerinde sanal ortamda değerlendirilerek, en doğru teşhis ve tedavi yöntemleri belirleniyor. Ayrıca grubumuzun diğer illerde bulunan hastanelerinde görev yapan doktorları da Diyarbakır ve Dicle Hastaneleri’nde tanı-tedavi hizmeti verebiliyorlar" dedi.
"DİYARBAKIR SAĞLIK TURİZMİ ÜSSÜ OLACAK"
Genç, Memorial’in sağlık turizmi ile ilgili öncü konumunu Diyarbakır’da da sürdüreceğini kaydederek şöyle devam etti:
"Şanlıurfa yolu üzerinde bulunan Memorial Dicle Hastanesi, merkezi konumu açısından çevre illerden ve yurtdışından gelen hastaların son derece rahat bir şekilde ulaşabileceği stratejik bir noktada bulunuyor. Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yaklaşık 92 farklı ülkeden gelen hastalarımıza sağlık hizmeti sunuyoruz. Sağlık turizmini geliştirme çalışmaları kapsamında, Kuzey Irak’ın Erbil ve Duhok kentlerinde irtibat ofisleri açmaya hazırlanıyoruz. Kısa bir süre sonra yakın coğrafyada bulunan Irak gibi ülkelerden daha fazla sayıda hasta geleceğini düşünüyoruz. Sağlık turizminin artırılmasına yönelik çalışmalarımızla Diyarbakır’ın bölgenin sağlık turizmi üssü olacağına inanıyoruz" diye konuştu.
Memorial Sağlık Grubu’nun önümüzdeki yıl da büyümeye devam edeceğini bildiren Uğur Genç, "Memorial Dicle Hastanesi grubumuzun 10. hastanesi. Kasım ayında hizmete açmayı planladığımız Memorial Ankara Hastanesi ile bu sayı 11’e yükselecek. Memorial Ankara Hastanesi Ankara’nın en büyük özel hastanesi olacak. Memorial Sağlık Grubu olarak her yıl yerli, yabancı yaklaşık 2 milyon hastayı sağlığına kavuşturuyoruz. 2013’ü 11 hastane ile bitirip, 2014 yılında da hastane sayımızı artırmaya ve mevcut hastanelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber