EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AKSARAY’DA SAĞLIKÇILAR YAĞMUR ALTINDA YÜRÜDÜ

Halkın farkındalığını artırmak ve sağlık için hareket et anlayışını oturtmak için her yıl kutlanan "3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı

Eklenme:03.10.2013 / 13:53          Güncelleme:03.10.2013 / 13:53
Halkın farkındalığını artırmak ve sağlık için hareket et anlayışını oturtmak için her yıl kutlanan "3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" tüm yurtta olduğu gibi Aksaray’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından organize edilen ve günün önemine binaen yürüyüşe çıkan sağlıkçılar, yağmura aldırış etmeden yürüyüşü gerçekleştirdi. Yürüyüşe Vali Yardımcı Tolga Polat, Halk Sağlığı Müdürü Oğuz Keleş, İl Sağlık Müdürü Dr. Akın Südemen, Belediye Başkan Yardımcısı Akif Kılıç ve çok sayıda sağlıkçı katıldı. Halk Sağlığı İl Müdürlüğü önünden başlayan yürüyüş Coğlaki Kavşağı’ndan Eğri Minare önüne kadar sürdürüldü.
Vali Yardımcısı Tolga Polat, yürüyüş yaparak yürümenin önemini anlatmaya çalıştıklarını belirterek, “Aksaray ilindeki vatandaşlarımızın "3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü" dolayısı ile etkinlik düzenleyerek sağlıklı yaşam için yürümenin önemini anlatmaya çalıştık” dedi.
Bilinç kazandırmak için yağmura rağmen yürüdüklerini belirten Halk Sağlığı İl Müdürü Oğuz Keleş ise, “İnsan sağlığında yürüyüş çok önemlidir. Ama biz genelde her şeyi teknolojiye bağlı olduğu için yürümeyi unuttuk. Dolayısı ile bunu da biraz anlamlandırmak için, biraz insanlara bu gerçeği yansıtmak için yürüyüş yapmak gerekiyordu. Bakanlığımız da bunu öngördü ve buna istinaden yürüyüş yaptık. Üstelik bugün yağmurlu bir hava var Aksaray’da. Ama biz bilinç kazandırmak için yağmur demeden yürüyüşümüzü yaptık” diye konuştu.
Sağlıklı bir yaşam için her gün yürünülmesi gerektiğine dikkat çeken sağlıkçılar da, “Bugün 3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü. Bütün dünyada olduğu gibi Türkiye’de de bütün illerde yürüyüş gerçekleştirildi. Biz de yağmurlu havaya rağmen hiçbir bahane üretmede yürüyüşü gerçekleştirdik. Aslında her gün yürümemiz gerekiyor tabi ki ama bir farkındalık yaratma adınaydı bu yürüyüş. Sağlık için her gün yürümemiz gerekiyor diyoruz” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber