EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SALİHLİ BELEDİYE MECLİSİ KURBANLIK İŞGALİYE BEDELLERİNİ BELİRLEDİ

Salihli Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi

Eklenme:03.10.2013 / 14:17          Güncelleme:03.10.2013 / 14:17
Salihli Belediye Meclisi’nin Ekim ayı olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi.
Toplantıda, şehir imar planları, bazı caddelerin isimlerinin değişikliği ve köy muhtarlarının talepleri karara bağlandı. Ekim ayı toplantısında Salihli Belediyesi Hayvan Pazarı’nda uygulanacak yeni sistem de karara bağlanan maddeler arasında yer aldı. Buna göre Hayvan Pazarı’nda kurbanlıklarını satmak isteyen kişiler 1 günlük işgaliye bedeli olarak küçükbaş da 100 lira büyükbaşta ise 150 lira ödeme yapacak.
TÜP DEPOLARINA 200 TL
Öte yandan bir süre önce açılışı yapılan ve toplam 26 depodan oluşan tüp depolarının tahsisi ile ilgili de bir karar alındı. Buna göre depoların işgaliye bedeli 200 lira olarak tespit edildi.
Toplantı’nın diğer önemli bir maddesi ise cadde isimlerinin değişiklik talebi idi. Seyrantepe Mahallesi’nde bulunan Fatih Caddesi ile Kırveli Mahallesi’nde bulunan Fatih Caddesi’nin anlam karışıklığına yol açmasından dolayı, Kırveli Mahallesi sınırları içerisinde bulunan Fatih Caddesi’nin isminin Fetih Caddesi olarak değiştirilmesi kararı alındı.
İMKANLARIMIZ KISITLI
Toplantı sonunda gündem dışı konuşmalarda meclis üyeleri tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Salihli Belediye Başkanı Mustafa Uğur Okay “Biz Salihli Belediyespor olarak hem Bayan Voleybol Ligi’nde hem de Bölgesel Amatör Lig’de (BAL) mücadele ediyoruz. Ancak takımlarımızın mücadele verdiği gruplara bakarsanız çoğu takımın bizden üstün bir bütçeye sahip olduğunu göreceksiniz. Biz Belediye bütçesinin sadece binde 12lik kısmını spor dalına ayırabiliyoruz. Gelirimiz belli, kısıtlı bütçeyle elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi. Jeotermal ile ilgili sorulara da yanıt veren Okay “Jeotermal İşleri Müdürlüğümüz size yapılan çalışmaları rapor hâlinde sunacaktır” dedi.
Toplantıda 2014 Yılı Performans Programı ve 2014 Yılı Hazırlık Bütçesi, komisyondan geldiği şekilde oylanarak oy çokluğu ile kabul edildi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber