EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BBP’DEN KENTSEL DÖNÜŞÜM TEPKİSİ

Büyük Birlik Partisi (BBP) Yıldırım İlçe Başkanı Fevzi Arda, Ulus ve Mevlana mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşümündeki kat sayısı belirsizliklerin giderilmesini istedi

Eklenme:03.10.2013 / 14:20          Güncelleme:03.10.2013 / 14:20
Büyük Birlik Partisi (BBP) Yıldırım İlçe Başkanı Fevzi Arda, Ulus ve Mevlana mahallelerinde yapılacak kentsel dönüşümündeki kat sayısı belirsizliklerin giderilmesini istedi.
Yıldırım’da yapılacak olan kentsel dönüşümünün temel aşamasında ranta yönelik projelerden bahsedilmeye başlandığını iddia eden BBP İlçe Başkanı Arda, kentsel dönüşüme asla karşı olmadıklarını kaydetti. Arda, "Ancak rantsal dönüşüme karşıyız. Sayın Başbakan’nın kentsel dönüşüm projesinde binaların en fazla 5 katlı olacağını ve binaların Selçuklu ve Osmanlı mimarisini yansıtacağını söylemişti. Aslında bu beyanat kavga ve kargaşanın başlangıcı oldu. Çünkü yapılmış bir proje var ortada, kentsel dönüşümle ilgili kanun ve yönetmelik var iken, sözleşmeler yapılmış iken böyle plansız açıklamanın yapılmasına doğru bulmuyoruz. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın oluru ile revize edilen planlara göre binalara 26 kata kadar izin verilmesi ile birlikte Yıldırım’daki dönüşüm, Doğanbey’i gölgede bırakacaktır” dedi.
Kentsel dönüşüm projesini eleştiren Arda, “Bursa Valiliği'nin konuya el koyması gerekmektedir. Aksi takdirde bu durum, Yıldırım için sorunlar yumağının habercisidir. Birileri çıkıp açık seçik olarak bizlere bunu açıklaması gerekiyor” diye konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber