EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

SURİYE TEZKERESİNE ADANA'DAN TEPKİ

Adana’da toplanan bir grup, Suriye’ye ilişkin hükümete verilen yetkinin süresinin bir yıl daha uzatılmasını öngören tezkereye tepki gösterdi

Eklenme:03.10.2013 / 14:37          Güncelleme:03.10.2013 / 14:37
Adana’da toplanan bir grup, Suriye’ye ilişkin hükümete verilen yetkinin süresinin bir yıl daha uzatılmasını öngören tezkereye tepki gösterdi.
İnönü Parkı’nda toplanan DİSK, KESK, TMMOB ve Adana Tabip Odası üyeleri, TBMM Başkanlığı’na sunulan ve hükümete Suriye’ye Türk askeri gönderme yetkisi veren tezkereyi protesto etti.
Burada grup adına konuşan KESK Adana Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Kamuran Karaca, “AKP iktidarı savaş tezkeresini TBMM gündemine getirmiştir. Bu tezkere, savaşa doğru atılan bir adımdır. Daha fazla katliam, daha fazla kan ve gözyaşı demektir” dedi. Karaca, sözlerini şöyle sürdürdü:
“AKP hükümeti tezkereyi meclise gönderirken sunduğu gerekçelerden asıl kendisi ders çıkarmalı ve ülkemizi bu kanlı savaşın içinden çekip çıkarmalıdır. Suriye ile sınır komşusu olmamızdan dolayı mülteci akınının artabileceğinin ve Türkiye’de yapılan bombalı saldırılar sonucunda hayatını kaybeden insanlarımızın tezkerenin kabul edilmesi için gerekçe olarak gösterilmesi tam bir akıl tutulmasının işaretidir. İktidar, artık savaş için tezkere kararı değil, barış için aklını başına almalıdır.”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber