EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

AVRUPA GENÇLİĞİ KONYA’DA BULUŞTU

Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen “Fotoğraf Karesinde Çevre Bilinci” isimli proje kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin ev sahipliğinde Konya’da buluşan gençler şe

Eklenme:03.10.2013 / 14:36          Güncelleme:03.10.2013 / 14:36
Avrupa Birliği (AB) Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı tarafından kabul edilen “Fotoğraf Karesinde Çevre Bilinci” isimli proje kapsamında Konya Büyükşehir Belediyesi Kılıçarslan Gençlik Merkezi’nin ev sahipliğinde Konya’da buluşan gençler şehri gezerek fotoğraf çekti.
Türkiye ile birlikte Romanya, Litvanya, Estonya, İtalya ve Hırvatistan’dan 30’u aşkın genci buluşturan “Fotoğraf Karesinde Çevre Bilinci” projesiyle çevre kirliliğine, kuraklığa çevre sorunlarına dikkat çekerek farkındalık oluşturmaya çalıştılar. Bu kapsamda 6 gün boyunca Konya’da fotoğraf çekip çeşitli çalışmalar yapan gençler, atölye çalışmaları ile hayallerindeki çevreyi oluşturdular.
Konya’da kaldıkları süre içinde çeşitli kültürel etkinliklere ve sema programına katılan gençler, Meke Tuzlası, Beyşehir Gölü, Acı Göl, Tuz Gölü ve flamingoların doğal yaşam alanlarından biri olan Düden Gölünde fotoğraf çekti. Eşsiz güzellikteki doğal alanlarda birbirinden güzel kareler ortaya çıktı. Projeye katılan gençler Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret ederek, Genel Sekreter yardımcı Abdülmelik Ötegen’le bir araya geldiler. Ziyarette, bu tür projelerin önemine dikkat çeken Ötegen, “Sizler hem gezmek hem de tarihi güzellikleri görmek için geldiniz. Yeryüzünde birçok ülkenin tarihi ve kültürel güzelliği var, ümit ediyorum birçok projeyle birlikte bu aktarımlar devam eder” dedi.
Gençlerin 6 gün boyunca çektiği fotoğraflar Kulesite Alışveriş Merkezi’nde sergilenirken, sergi vatandaşlardan yoğun ilgi gördü.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber