EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ÇAĞDAŞ TÜRK RESMİNDEN ÖRNEKLER SERGİLENİYOR

Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kültür sanat hayatına kazandırılan en önemli yatırımlardan biri olan, “Padişah Fermanları Sergisi” ile açılışı gerçekleştirilen Sanat Galerisi, yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor

Eklenme:03.10.2013 / 14:39          Güncelleme:03.10.2013 / 14:39
Sakarya Büyükşehir Belediyesi tarafından şehrin kültür sanat hayatına kazandırılan en önemli yatırımlardan biri olan, “Padişah Fermanları Sergisi” ile açılışı gerçekleştirilen Sanat Galerisi, yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. Türk resminde yeni eğilimlerin başladığı 1950 sonrası sanata örnek oluşturan, Nevzat Ural’ın koleksiyonunda yer alan eserlerden oluşan “Çağdaş Türk resminden Örnekler” sergisi, Sakarya Sanat Galerisi’nde açıldı.
Düzenlenen programa Sakarya Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Fatih Turan, Muhtarlar Derneği Başkanı Erdal Erdem, Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanı İbrahim Aktürk, koleksiyoner Nevzat Ural ve sanatseverler katıldı.
Sergi açılış programında konuşan Nevzat Ural, “Sakarya Sanat Galerisi ve Ofis Sanat Merkezi’ni bu şehre kazandıran Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. 10 yıla yakın bir zaman diliminde toplamış olduğum çağdaş Türk resim sanatından örnekleri umarım beğenirsiniz” dedi. Ural’ın ardından kısa bir konuşma yapan Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Fevzi Kılıç, kültür ve sanat faaliyetlerinin devam ettiğini belirterek, serginin hayırlı olmasını diledi. Başkanvekili Kılıç, konuşmasının ardından Ural’a teşekkür ederek, çiçek takdim etti.
Yapılan konuşmaların ardından açılışı gerçekleştirilen sergiyi gezen Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Kılıç, Nevzat Ural’dan eserler hakkında bilgi aldı. Sakarya Sanat Galerisi’nde yer alan eserlerin gezilmesinin ardından Ofis Sanat Merkezi’ne geçildi. Serginin belirli bir kısmına ev sahipliği yapan Ofis Sanat Merkezi’nde de eserler incelenerek, Ural’dan bilgi alındı.
Bedri Rahmi Eyüboğlu, Ferruh Başağa, Nasip İyem, Ertuğrul Ateş gibi birbirinden önemli 70 sanatçının; tuval üzeri yağlıboya, gravür ve serigrafi baskı türlerinin yanı sıra heykel örneklerinin de yer aldığı “Çağdaş Türk Resminden Örnekler” sergisi, Sakarya Sanat Galerisi ve Ofis Sanat Merkezi’nde, 31 Ekim Perşembe gününe kadar sanatseverler tarafından gezilebilecek.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber