EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BOLULU YAKUP USTA SANAL ALEMDE AŞÇILIĞI ÖĞRETECEK

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mesleki eğitimde oyun teknolojilerinden yararlanmak amacıyla yenilikçi bir AB projesini hayata geçirdi

Eklenme:03.10.2013 / 14:48          Güncelleme:03.10.2013 / 14:48
Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) ve Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü, mesleki eğitimde oyun teknolojilerinden yararlanmak amacıyla yenilikçi bir AB projesini hayata geçirdi.
Proje kapsamında hazırlanacak iki bilgisayar oyunu ile mesleki eğitimin geliştirilmesi hedeflenirken, Bolu’nun turistik değerleri ve kültürüne de katkı sağlanmış olacak. Bilgisayar oyunlarından “Bolulu Yakup Usta” aşçılığın püf noktalarını kullanıcılara öğretecek. “Evliya Çelebi Bolu’da” isimli oyunla ise Bolu’nun kültürü ile tarihi ve turistik mekanlarına sanal dünyada farklı bir kapı aralanacak.
Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin ortağı olduğu ‘Mesleki Eğitim Uygulamalarına Oyun Teknolojilerinin Uyarlanması’ (GAMVET) adlı Avrupa Birliği Mesleki Eğitim Programı Leonardo da Vinci Yenilik Transferi projesi kapsamında Bolu’da bir toplantı düzenlendi. Toplantıya projenin İspanyol ortağı Daniel Weiss de katıldı. Mesleki eğitimde bilgisayar oyunlarını şekillendirmek amacıyla yapılan günlük Çalıştay’da, Bolu için aşçılık ve turizm-tanıtım konularında “Bolulu Yakup Usta” ve “Evliya Çelebi Bolu’da” isimli iki oyunun tasarlanması kararlaştırıldı. Toplantıda ayrıca AİBÜ Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı ve proje koordinatörlerinden Prof. Dr. Mustafa Gençer’in, geçtiğimiz aylarda Almanya’da proje kapsamında yaptığı literatür çalışmasının sonuçları da değerlendirildi.
AİBÜ koordinatörlüğünde Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen AB projesinin İspanya, İtalya ve Bulgaristan’dan ortakları bulunuyor. Projede, AİBÜ Eğitim Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Zülbiye Toluk Uçar ve Yrd. Doç. Dr. Hakan Yaman, TEKVAR Ltd. Şti. ile Bolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi de katılımcı olarak yer alıyor.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber