EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

25 BİN KİTAP İHTİYAÇ SAHİBİ ÖĞRENCİLERE BAĞIŞLANDI

Rönesans Eğitim Vakfı, ‘Binlerce Çocuğa Binlerce Kitap” kampanyası kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 25 bin kitap bağışladı

Eklenme:03.10.2013 / 14:58          Güncelleme:03.10.2013 / 14:58
Rönesans Eğitim Vakfı, ‘Binlerce Çocuğa Binlerce Kitap” kampanyası kapsamında İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 25 bin kitap bağışladı.
Optimum Alışveriş Merkezi’nde kitapların teslim için düzenlenen törene İzmir Valisi Mustafa Vali Toprak, İl Milli Eğitim Müdürü Vefa Bardakcı, Gaziemir Kaymakamı Şerafettin Tuğ, İl Emniyet Müdürü Ali Bilkay, Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Refia Jale Ilıcak ve çok sayıda davetli katıldı. Vakfın yardımlarında eğitimin öncelik taşıdığını belirten Rönesans Eğitim Vakfı Başkanı Refia Jale Ilıcak birçok öğrenciye burs verdiklerini, okul ve idare binalarının yapılarak eğitim kurumlarına bağışlandığını, kütüphaneler oluşturulduğunu belirtti. Ilıcak; “ Gönüllü katılımcıların desteği ile kitap toplama kampanyaları düzenleyerek ihtiyaç sahibi kuruluşlara ulaştırarak, gerek bireysel gerekse kurumsal olarak talep edilen ayni ve nakdi sağlık yardımı taleplerini de karşılıyoruz” dedi.
İzmir Valisi Mustafa Toprak ise söz konusu kampanyanın sosyal sorumluluk anlayışı açısından önemine değinerek; “Kendilerine teşekkür ediyorum. Her türlü incelemesi yapılmış 100 Temel Eser içerisinden kitapların evlatlarımızın geleceğinin güzel olması, iyi yetişmeleri, bilgi ve teknolojiyle birlikte yetişerek ülkemizi muasır medeniyet seviyesin üstünde bir noktaya getirmeleri ve gelecekte hedeflediğimiz ülkemizi daha iyi noktalara getirebilmeleri için bir katkı sağlayacağını düşünüyorum. Kendimizi, ülkemizi geliştirmek istiyorsak bilime, okumaya, yazmaya, eğitime önem vermek zorundayız” diye konuştu.
Optimum Alışveriş Merkezi’nde oluşturulan kitap kumbaralarının önemine de değinen Vali Mustafa Toprak, okunan kitaplardan başkalarının da faydalanması için buralara getirilmesinin önemli olduğunu belirtti.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber