EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

OSMANCIK’TA CAMİLER VE DİN GÖREVLİLERİ HAFTASI KUTLANDI

Çorum’un Osmancık ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla kutlama programı ve konferans düzenlendi

Eklenme:03.10.2013 / 14:57          Güncelleme:03.10.2013 / 14:57
Çorum’un Osmancık ilçesinde Camiler ve Din Görevlileri Haftası dolayısıyla kutlama programı ve konferans düzenlendi.
Osmancık Müftülüğü tarafından hafta dolaysıyla Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen konferansa ilçede görev yapan din görevlileri katıldı.
Konferansa konuşmacı olarak çağrılan Çorum Ulu Camii eski imam hatibi Recep Camcı, hayatından örnekler vererek din görevlilerine meslek hayatı boyunca edindiği tecrübelerini aktardı.
Bir din görevlisinin toplumda önder bir konumda olduğunu ve bu konumdan dolayı da topluma davranışları, yaşam biçimi olarak örnek kişi olmak durumunda olduğunu vurgulayan Camcı, “Bizler din görevlisi olarak yaşam biçimimiz ve davranışlarımızla topluma örnek olmak mecburiyetindeyiz. Devlet sizin şimdi her attığınız adımın karşılığını veriyor. Bizler zamanında sırf Allah rızası için camilerde çocuk okutarak Kur’an-ı Kerimi öğrettik. Devlet sizlere bunlar için ders ücreti veriyor. Bunların kıymetini bileceksiniz, takdir edeceksiniz. Bunlar büyük bir lütuf, ilahi bir lütuftur. Lakin bunun hakkını vermeniz iktiza ediyor”
Din görevlilerinden mesleklerine sahip çıkmalarını isteyen Camcı, “Bugün ki nimetin karşılığını verebilmek için görevli olduğunuz camiye namaz vaktinden en az yarım saat önce gelerek, kitaplar okuyun. Cemaatten birinin her an bir şey soracağını düşünerek her zaman hazırlı olun” diye konuştu.
Din görevlilerinin son derece saygılı, saygın, amirlerine ve hocalarına gerekli ilgiyi göstermek mecburiyetinde olduğunu dile getiren Camcı, “Eğer biz böyle olmazsak halktan da bir şey bekleyemeyiz. Birbirimizin değerini ancak biz kendimiz göstereceğiz. Önce saygıyı biz göstereceğiz ki, halk da bize saygısını göstersin. Çünkü mihraba oturuyorsun cemaatin önünde imam oluyorsun. İmam kelimesinin ne mana ifade ettiğini iyi tetkik etmek lazım” şeklinde konuştu.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber