EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TÜRKİYE KAMU-SEN NEVŞEHİR TEMSİLCİSİ TURGAY ÇETİN:

Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, Demokratikleşme Paketi ile ilgili olarak: “Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geç

Eklenme:03.10.2013 / 15:01          Güncelleme:03.10.2013 / 15:01
Türkiye Kamu-Sen Nevşehir İl Temsilcisi Turgay Çetin, Demokratikleşme Paketi ile ilgili olarak: “Demokrasi ve özgürlükle uzaktan yakından ilgisi olmayan, 76 milyon vatandaşımızın ortak ihtiyaçlarını karşılamak yerine terör örgütünün taleplerini hayata geçirmeyi amaçlayan şüpheli bir paketle karşı karşıyayız” dedi.
Çetin yaptığı açıklamada, yıllardır yürütülen kampanyalarla Türk Milletini bir arada tutan tarihi ve kutsal kavramların içinin boşaltılarak, inanç değerlerinin yıpratılarak, milli ve manevi değerlerin yozlaştırılmak istendiğini ve milletin ve devlerin geleceği üzerinde kirli bir oyun oynandığını ifade etti.
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Demokratikleşme Paketini Türk milletine dayatılan ‘baldıran zehiri’ olarak nitelendiren Çetin, bu paketle, 30 yıl boyunca ülkemizi bir kan gölüne çeviren eli kanlı bebek katillerinin ana dilde eğitim talebinin, özel okullarda hayat bulduğunu, bölücülerin çok dilli toplum hayalinin ise hükümet eliyle gerçekleştirildiğini savundu.Çetin: “Bununla ana dilde eğitim, terör örgütünün müktesebatına geçirilmekte, milletimizin arasındaki iletişim koparılmak istenilmektedir. Alfabemizde olmayan harflerin kullanılmaya başlamasının ve isteyen herkesin her dilde eğitim yapabilmesinin ardından gidilen yol, çok dilli, çok milletli, çok başlı, bölünmüş bir Türkiye’ye çıkmaktadır. Bu yol, dilde ayrışma, iş’te ayrışma, fikirde ayrışma ve nihayetinde hedefte ayrışma yoludur. Bu paketle, Türk coğrafyasında yaşayan tüm vatandaşlarımızı bir arada tutan ve ortak bir amaç etrafında kenetlenmemizi sağlayan üst kimliğimiz “Türklük” yok edilmek istenilmekte, bu doğrultuda her sabah okullarda okutulan “Öğrenci Andı” kaldırılmakta, “Ne mutlu Türküm diyene” diyenler susturulmaktadır. Bu paketle bölücü klavyelere özgürlük, birleştirici dillere pranga vurulmaktadır. “Türküm”le başlayan, “doğruyum”la devam eden bir andın kaldırılması, ancak doğru olmayan insanları memnun etmek için atılmış bir adım olacaktır. Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde çocuklarımızın “Türküm” demesi, “doğruyum” demesi, “çalışkanım” demesi kimleri, neden rahatsız etmektedir? Biz bunların kim olduğunu çok iyi biliyoruz. Bundan ancak, Türklük şuurundan uzak, Türklerle tarihi bir hesaplaşma peşinde koşanlar rahatsız olur” diye konuştu.
Başbakan Erdoğan’ın paket ile birlikte Siyasi Partiler Kanunundaki, siyasi partilere üye olmayı yasaklayan bütün maddelerin kaldırılacağını açıkladığını hatırlatan Çetin, mevcut yasalarda terör eyleminden dolayı mahkûm olanların siyasi partilere üye olmasının yasak olduğunu ve bu yasağın kalkmasının, siyasi partilere eş başkanlık sisteminin getirilmesi ile birlikte değerlendirildiğinde bebek katilinin, bir partiye eş başkan olarak siyasete atılmasının önünü açacak bir uygulama olacağını söyledi.
Demokratikleşme Paketinin Türklüğün ve Türk milletinin geleceğine döşenen mayınlarla dolu olduğunu ifade eden Çetin, bu paketle, tüm milletin yasağın kaldırılması yönünde hem fikir olduğu ve hemen uygulamaya geçilmesi mümkün olan, kadınların inançlarının bir gereği olarak örtündüğü başörtüsü konusunun, PKK’nın kirli talepleri ile aynı potada değerlendirilerek siyasi emellere alet edildiğini ve kirli taleplerin üzerinin örtüldüğünü kaydetti. Çetin sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bu paketle, terör örgütünün talepleri 76 milyon vatandaşımızın ortak taleplerine tercih edilmekte, bebek katilleriyle yapılan pazarlıklarda verilen sözler, tüm milletimizin arzusuymuş gibi gösterilmektedir. İktidar, 30 yıldır milletimizi ve devletimizi bölmek isteyenlere karşı yürütülen mücadelede geri adım atmış, adeta terör örgütüne teslim olmuştur. Bir süredir milli kimliğimizin, birlik ve beraberliğimizin bütün unsurları teker teker imha edilmekte, bizi biz yapan değerlerimiz dejenerasyona uğratılarak tarihe gömülmek istenmektedir. Aziz Türk milleti, tarih boyunca yaşamadığı bir zillete maruz bırakılmakta, esaret dönemlerinde bile görülmemiş bir kültürel soykırıma tabi tutulmaktadır. Demokrasi kisvesi altında, demokrasi katledilmekte, milletimizin sinesine yerleştirilen ayrışma, bölünme ve kopma virüsü alabildiğine beslenip, büyütülmektedir. Yılladır gizliden gizliye yürütülen Türk milletini tarihinden koparma ve milli kimliğini unutturma politikası bu paketle gün yüzüne çıkmış, kapalı kapılar ardında terör örgütüne verilen kirli sözlerin büyük bir kısmı bu paketle hayat bulmuştur. Daha ileri demokrasi, daha demokratik bir Türkiye için hazırlandığı söylenen paketin açıklandığı basın toplantısına yandaş olmayan, iktidarla aynı düşünceyi paylaşmayan basın yayın kuruluşları alınmamıştır. Bu tutum dahi, bu kimselerin özürlü demokrasi anlayışını ortaya koymaya yetmektedir. 11 yıllık iktidarı boyunca ötekileştirmeyi genel kural haline getirdiler. Ayrışmayı alabildiğine körüklediler. Kendinden olmayanı yok etmeyi mübah saydılar. Bitaraf olanın bertaraf edilmesini emrettiler. Özgür medyayı susturdular. PKK’nın taleplerini, türbanla kamufle ettiler. Demokrasiyi yok ettiler. Şimdi ise demokrasi adı altında ülkeyi terör örgütüne teslim etmeyi, PKK’nın taleplerinin hayata geçirilmesini asli görev edindiler. Bu anlayış, adım adım, yavaş yavaş, sindire sindire ülkemizi bölünme uçurumuna doğru sürüklemektedir”
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber