EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

ODUNPAZARI BELEDİYESİ’NİN HAŞEREYLE MÜCADELE ÇALIŞMALARI

Odunpazarı Belediyesi’nin, yaz döneminde başladığı haşereyle mücadele çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiği bildirildi

Eklenme:03.10.2013 / 15:00          Güncelleme:03.10.2013 / 15:00
Odunpazarı Belediyesi’nin, yaz döneminde başladığı haşereyle mücadele çalışmalarına tüm hızıyla devam ettiği bildirildi.
Konu ile ilgili olarak yapılan açıklamada; haşerelerin larva halindeyken etkisiz hale getirilmesi amacıyla gerçekleştirilen çalışmaların aralıksız devam ettiği bildirildi. Odunpazarı Belediyesinin her yıl binlerce üreme alanında milyonlarca haşereyle etkin mücadele çalışması sürdürdüğünü belirten yetkililer, ilaçlama ekiplerinin Porsuk Çayı ve bağlantı kollarıyla tüm rekreasyon alanları, parklar, süs havuzlu yeşil alanlar ve refüjlerde düzenli olarak görev başında olduklarını bildirdi.
Akan su ve göletler gibi alanlarda, her türlü su birikintisinde üreyen sivrisineğin yanı sıra karasinek ve diğer sineklerle mücadele ettiklerini ifade eden yetkililer, 43 mahalle muhtarlığı ile de koordinasyon sağlanarak gerçekleştirilen ilaçlama faaliyetlerinin haftanın 6 günü gece ve gündüz aralıksız olarak devam ettiğini vurguladılar. Vatandaşların şikayeti halinde Odunpazarı Belediyesine bağlı ekiplerin, rahatsızlık veren tüm kent zararlılarına karşı, hem ev ve apartman bodrumu hem de iş yerlerinde ilaçlama yapıldığına dikkati çeken yetkililer, haşere konusundaki her türlü sıkıntıda Odunpazarı Belediyesinin Beyaz Masa Birimine 444 26 00 numaralı telefonu aracılığıyla başvuru yapılabileceğini kaydettiler.
Odunpazarı Belediyesi'nin yaptığı ilaçlama çalışmalarının insana yönelik hiçbir tehlikesi bulunmadığı, kullanılan ilaçların Dünya Sağlık Örgütü (WHO) tarafından onaylanmış, TC Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsatlı ilaçlar olduğunu kaydedildi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber