EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAŞKAN AKAYDIN KONYAALTILI MUHTARLARLA BİR ARAYA GELDİ

Konyaaltı ilçesi mahalle muhtarları ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Akaydın projelerini anlattı, muhtarların sorunlarını dinledi

Eklenme:03.10.2013 / 15:09          Güncelleme:03.10.2013 / 15:09
Konyaaltı ilçesi mahalle muhtarları ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkan Mustafa Akaydın projelerini anlattı, muhtarların sorunlarını dinledi.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Konyaaltı ilçesi mahalle muhtarlarıyla bir araya gelerek, sorunlarını dinledi. Başkan Akaydın, Konyaaltı ilçesinin Antalya’nın en mutlu ilçesi olduğunu söyledi. Bu mutlulukta muhtarların büyük payı olduğunu ifade eden Başkan Akaydın, “Hangi partiden olursanız olun benim kardeşimsiniz. Belediye başkanı olarak hem siyaset hem mali olanaksızlar dolayısıyla sıkıntılar yaşadım. Bunlara rağmen önemli yatırımlar yaptık. Borçların çok önemli kısmını ödedik. Antalya’ya güzel şeyler yaptık” dedi.
Projelerini de anlatan Başkan Mustafa Akaydın, katı atık bertarafı ve geri dönüşümü konusunda yer teslimi yaptıklarını belirterek,“Çöpümüzden para kazanan ilk belediye olacağız. Konyaaltı sahilini bana vermeleri için çok uğraştım. Dolgu imar planı yapılan sahillerin büyükşehirlere verilmesi lazım. Bana verildiği zaman sahili dünyanın en güzel sahillerinden biri yaparım. Hepimizin yüzü güler. Ama işin içinde siyaset var. Antalya milletvekilleri hangi partiden olursa olsun kenti kucaklaması lazım. Zorluk çıkarmaması gerekiyor” diye konuştu.
Başkan Mustafa Akaydın, muhtarları belediyenin bir ferdi olarak gördüklerini ifade ederek, “Mahallede bir aksama varsa önce siz çözersiniz. Çözemezseniz bizi arayın. Hepimiz hep birlikte Antalya’nın mutluluğu için çalışıyorsunuz” dedi. Konyaaltı’nda yapılan akvaryumun şu ana kadar 1 milyon turisti ağırladığını dile getiren Başkan Akaydın, akvaryumla bütünleşik olan Akdeniz Kent Parkı’nın kendi döneminde yapılan üçüncü cazibe merkezi olduğunu kaydetti. Yakın zamanda burayı açacaklarını belirten Başkan Akaydın, şöyle konuştu:
“Antalya’nın asfaltlama yönünde rekorlarını kırdık. 2008 yılında 80 bin ton asfalt döşenmişti, 2009 yılında 100 bin tona çıktık. Bugüne kadar ise 500 bin ton asfalt döktük. Biz artık bütünşehir oluyoruz. Şimdiden talep gelmeye başladı. Kumluca Beykonak, Akseki, Yuva, Akçay, Abdurrahmanlar, Gebiz, Dağbeli, Bademağacı gibi uzak ilçe ve beldelere hizmet götürdük. Bunun altından kalkmak kolay değil. Belli program dahilinde her yere ulaşmaya çalışıyoruz. Ben ucuz söz vermem, inceleyelim derim yapabilirsek yaparız. Mahcup olmaktan korkarım.”
EN BÜYÜK YATIRIM HURMA
Hurma Arıtma Tesisleri’ne 98 milyon liralık yatırım yaptıklarını hatırlatan Başkan Akaydın, bu tesisin Antalya tarihinin en büyük yatırımı olduğunu söyledi. Tesisin hizmet ettiği nüfusun 500 binden 1 milyon 400 bine çıktığını aktaran Başkan Akaydın, buradan atıksu çamurundan enerji elde ettiklerini belirterek, “Sarısu’yu çok büyük mücadelelerle düzenledik. Daha çok şey yapacaktık ama engellediler. Vatandaşlarımız hiç para ödemeden Sarısu’da pikniğini yapıyor, her türlü hizmetini alıyor” şeklinde konuştu. Başkan Mustafa Akaydın, daha önce büyük paralarla satın aldıkları fideleri artık belediyenin kendi imkanlarıyla ürettiğini kaydederek, “4.5 yıldır çiçeğimizi kendimiz üretiyoruz. Eskiden 60 kuruşa satın alınan bir çiçek fidesini artık 7.5 kuruşa mal ediyoruz” dedi.
BATI ÇEVRE YOLU
Antalya’nın en önemli gündem maddesinden birinin Batı Çevre Yolu olduğunu dile getiren Başkan Akaydın, şunları söyledi:
“Bu yolun her türlü ayıbı merkezi hükümettedir. Ama 4.5 yıldır benim engellediğimi söylüyorlar. Hiç ilgisi yok. Tek ve kesin çözüm yolu kamulaştırmadır. Bunu 4.5 yıldır söylüyorum. İmara açılacakmış, bu kolay bir iş değildir. Eğer imara açılırsa bir sürü dava açılır ve Kırcami gibi 30 yıl geçer aradan. Devlet 4.5 yıl önce 18 milyon lira harcasaydı bu iş bitmişti. Bugün aynı yere geldik. Bu kafayla gidersek 4.5 yıl daha çözülmez. Doğru çözüm kamulaştırmadır.İmarla çözüme karşıyım ama 30 hektar imara açılarak çözülecekse mecburen teslim olabiliriz. 280 hektarı imara açmak cinayettir. Çok yönlü bir cinayet olur. 2003 yılında sel taşkınlarından 7 kişi öldü bu bölgede. Orayı ranta teslim etmek için cinayet işlememiz lazım. 3.5 adam oradaki ranttan holding kuracak diye 280 hektar imara açılmamalı, felaket gelir. Sel taşkınları felakete neden olur. Karadeniz’in bütün çevre yolu kamulaştırmayla çözüldü. Ama Antalya’ya gelince elimiz cebimize gitmiyor, sorun ortada kalıyor. Çözüm kamulaştırmada. Lütfen orayı ranta teslim etmeyelim.”
Başkan Akaydın’ın konuşmasının ardından muhtarlar sorunlarını aktardı.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber