EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

BAŞKAN ÇAĞLAYAN: BİRLİKTE YAŞADIĞIMIZ CANLILARA KARŞI DAHA DUYARLI OLUP, ONLARA HER ZAMAN SEVGİYLE YAKLAŞMALIYIZ

Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, ”Doğayı birlikte paylaştığımız hayvanların doğanın dengesinin korunmasında önemli bir yeri olmakla birlikte, yaşadığımız dünya bütün hayvanların yaşamasıyla güzelliğini devam ettirmektedir

Eklenme:03.10.2013 / 15:07          Güncelleme:03.10.2013 / 15:07
Kırklareli Belediye Başkanı Cavit Çağlayan, ”Doğayı birlikte paylaştığımız hayvanların doğanın dengesinin korunmasında önemli bir yeri olmakla birlikte, yaşadığımız dünya bütün hayvanların yaşamasıyla güzelliğini devam ettirmektedir. Birlikte yaşadığımız canlılara karşı daha duyarlı olup, onlara her zaman sevgiyle yaklaşmalıyız” dedi.
Başkan Çağlayan 4 Ekim Hayvanları Koruma Günü sebebiyle yaptığı açıklamada, Bilinçli bir toplum olarak canlıların ve özellikle hayvanların korunmasında çocukların eğitilip yetiştirilmesi gerektiğinin altını çizerek, “Sokak hayvanı kavramını genelde köpekler sonra kediler için kullanmaktayız. Köpekler ve kediler sosyal canlılardır. İnsanlar gibi sürüler halinde yaşamak doğaları gereğidir. Özellikle köpekler insansız yaşayamazlar. Kendilerine en yakın dost olarak insanları seçerler. İnsanlık tarihi başlangıcından bu yana insanların da en sadık dostları köpekler olmuştur” ifadelerini kaydetti.
Kırklareli Belediyesi olarak, sokak hayvanları rehabilitasyon hizmetlerini 5199 sayılı hayvanları koruma kanunu hükümleri içerisinde gerçekleştirmekte olduklarını ifade eden Başkan Çağlayan,” Prensibimiz, yakala, gözle, tedavi et, kısırlaştır, aşıla, sahiplendir, sahiplendiremiyorsan kanunla emredilen sınırlı süre içerisinde aldığın yere bırak. Belediye ekiplerinin çeşitli mahallelerden hem şikayet alarak, hem de rutin kontrollerde sahipsiz sokak köpeklerini elle, olta ile ve bayıltarak toplamaktadır. Bakımevine getirilerek veteriner hekimimize teslim edilen canların önce sağlık durumları gözlenir. Sağlık durumundan şüphelenilen hayvanlar tedaviye alınırlar. Tedavileri bittikten sonra kısırlaştırılırlar. Bu hayvanlar 5199 sayılı hayvanları koruma kanununa göre, kaydedilip kulaklarına üstünde numaraları bulunan küpeler takılarak kuduz ve parazit aşıları yapılıp alındıkları bölgeye bırakılırlar” dedi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber