EKONOMİ ASAYİŞ MAGAZİN SPOR POLİTİKA BİLİM VE TEKNOLOJİ GENEL YEREL
AhmetliAkhisarAlaşehirDemirciGölmarmaraGördesKırkağaçKöprübaşıKulaSalihliSarıgölSaruhanlıSelendiSomaŞehzadelerTurgutluYunusemre
SON DAKİKA :

TÜRKİYE'NİN SAĞLIKLI KENTLERİ KARŞIYAKA’DA BULUŞTU

Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 9

Eklenme:03.10.2013 / 15:11          Güncelleme:03.10.2013 / 15:11
Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, 9. Yıl Konferansı ve Genel Kurul toplantısı için Karşıyaka’da buluştu. Karşıyaka Belediyesi ev sahipliğinde gerçekleşen “Kentsel Yaşamda Değişim ve Yeni Eğilimler” konulu konferansa Birliğe üye kentlerin belediye başkanları, meclis üyesi ve bürokratları katıldı. Toplantıda ayrıca Sağlıklı Kentler Birliği tarafından her yıl gerçekleştirilen “Sağlıklı Şehirler en İyi Uygulama” ödülleri de sahiplerini buldu. “Sağlıklı Çevre” kategorisinde “En iyi Uygulama” seçilen Yamanlar Gençlik Eğitim ve Kamp Merkezi’nin ödülünü Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak, Türkiye Sağlıklı Kentler Birlik Başkanı ve Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’den aldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Sağlıklı Kentler Birliği Başkanı, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Dünya Sağlık Örgütü’nün Avrupa Sağlıklı Kentler Ağı’na bağlı gerçekleştirilen 5. Faz çalışmalarının sonuncusunu gerçekleştirdiklerini belirterek, “2014 yılında 6. Faz üzerinde yeni programlar doğrultusunda çalışılacaktır. Sağlıklı Kentler Birliği’nin en büyük ihtiyaçlarından biri olan, kendine ait bir bina gereksinimini karşılayabilmek için Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak, eski bir bina satın alıp onarımını gerçekleştirdik. Birliğe vereceğiz. Bu toplantımızda bize ev sahipliği yapan Karşıyaka belediye Başkanı Cevat Durak’a birlik üyeleri adına teşekkür ediyorum “ dedi.
Sağlıklı Kentler Birliği üyelerini Karşıyaka’da ağırlamaktan onur duyduklarını belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak da, kentin yapısı ve belediye hizmetleri hakkında bilgi vererek, “Sağlıklı kent için Karşıyaka’da kendi imkanlarımız ile kent dönüşümü gerçekleştirdik. Yeşil alanları yüzde yüz arttırdık. Kültüre, eğitime önem verdik. Kentsel yenileme projelerini hızlandırmak istiyoruz“ diye ekledi.
ÖDÜL TÖRENİ
Sağlıklı Kentler Birliği “Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Ödül Töreni” de toplantıda gerçekleştirildi. Jüri Başkanı Prof. Dr. Ruşen Keleş yapılan başvurular arasında aradıkları özellikleri belirterek, “Bu yıl hem katılım hem de nitelik olarak daha artış oldu. Ödül alanları kutluyorum“ dedi. Ödüller Birlik Başkanı Recep Altepe tarafından verildi. Törende, Urla Belediye Başkanı Selçuk Karaosmanoğlu da, Mahalle Oyunevleri Projesi ile Jüri Teşvik Ödülü’nü aldı. Ödül alanlar: Sağlıklı Çevre Kategorisi, Karşıyaka Belediyesi (Karşıyaka’dan Bir Nefes) projesi ile Yamanlar Gençlik, Eğitim ve Kamp Merkezi.
Sosyal Sorumluluk Kategorisi: Osmangazi Belediyesi (Oryantina Engel Tanımaz) projesi, Sağlıklı Şehir Planlaması: Ordu Belediyesi (Teleferik alt üst istasyon projesi).
Teşvik amaçlı Jüri Özel Ödülleri, 1.Odunpazarı Belediyesi (Akıllı Kaldırım Projesi), 2.Urla Belediyesi (Erken çocuk Hizmetleri) projesi.
Etiketler :
Bu Yıl Bu Ay Bu Hafta Bugün
Copyright © 2009 ajansmanisa.com Manisa Haber, Manisa Haberleri
www.ajansmanisa.com
Rss Mobile @Ajans Manisa /Ajans Manisa

Ulusal Gazeteler

Akşam Hürriyet Milliyet Sabah Star Habertürk Posta Akşam Güneş YeniŞafak YeniAkit

İlçe Haberleri

Şehzadeler Yunusemre Akhisar Alaşehir Demirci Gördes Kırkağaç Salihli Saruhanlı Soma Turgutlu

Kurumsal

Hakkımızda Künye İletişim Reklam

Manisa Okuyor

Foto Galeri Video Galeri Anketler Manşetler Hata Bildir
Manisa Haberleri Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz. | Tasarım ve Kodlama : Manisa Haber